Trwa ładowanie...
d40j8aa
Aktualności

Trwają prace nad nagrobkiem Bohdana Smolenia. Na odsłonięcie czeka tablica upamiętniająca artystę

Pogrzeb Bohdana Smolenia odbył się 20 grudnia 2016 r. w kaplicy pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Fanów aktora i satyryka emocjonował ostatnio fakt, że jego grób od tamtego czasu nie doczekał się płyty nagrobnej, ale jak informuje jego syn, są już prowadzone prace nad godnym nagrobkiem dla artysty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohdan Smoleń zmarł w wieku 69 lat
Bohdan Smoleń zmarł w wieku 69 lat (PAP, Fot: Marek Zakrzewski)
d40j8aa

- Godne upamiętnienie moich bliskich jest dla mnie niezwykle ważne i oczywistym jest poczucie obowiązku do wykonania nagrobka. Mając świadomość, że zainteresowanie tym tematem w dużej mierze wynika z szacunku do mojego Taty, pragnę poinformować, że naturalna w takich okolicznościach jest potrzeba spokoju, wymaganego do właściwego przygotowania i zrealizowania miejsca pochówku oraz odpowiedniego pomnika - napisał w oświadczeniu dla Wirtulanej Polski Bartosz Smoleń.

Syn Bohdana Smolenia wyraża ubolewanie, że we wcześniejszych doniesieniach sugerowano, że jego rodzina nie chce sfinansować nagrobka. Chcemy sprostować tę informację. - Liczne spotkania, mające na celu rozważenie ostatecznego wyglądu, są prowadzone od dłuższego czasu, a w chwili obecnej trwają ustalenia z wykonawcą nagrobka co do terminu jego realizacji - tłumaczy syn artysty.

15 grudnia w rocznicę śmierci artysty na terenie Fundacji "Stworzenia" zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Bohdana Smolenia, wmontowana na jego ulubionym kamieniu.

d40j8aa

Smoleń został pochowany obok swojej żony Teresy i syna Piotra. Artysta przed śmiercią zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. W ostatnich latach media kilkakrotnie infromowały o jego hospitalizacji. W 2015 roku przeszedł wylew. Od tamtego momentu poruszał się na wózku inwalidzkim. Zmarł 15 grudnia 2016 r. w szpitalu w Poznaniu. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Miał 69 lat.

d40j8aa

Podziel się opinią

Share

d40j8aa

d40j8aa