Trwa ładowanie...

Twórca Spirited Away znów o małej dziewczynce

Share
Twórca Spirited Away znów o małej dziewczynce
d3o1vmg

Najnowszy film Hayao Miyazakiego (zdj. AFP., Spirited Away: W krainie Bogów) zatytułowany Howl's Moving Castle nie wejdzie na ekrany japońskich kin w czerwcu jak pierwotnie zapowiadano. Premierę obrazu przesunięto na listopad tłumacząc się tym, iż prace nad projektem nie mogą w żaden sposób być ukończone w założonym wcześniej terminie.

'Howl's Moving Castle' to zabawna historia małej dziewczynki, która przez złą czarownicę zostaje zamieniona w starą kobietę.

Scenariusz do filmu powstał na podstawie popularnej powieści Diany Wynne Jones.

d3o1vmg

Hayao Miyazaki to jeden z najwybitniejszych japońskich reżyserów i twórców animacji, ceniony na całym świecie i nazywany japońskim Disneyem. Na początku lat 80. XX wieku założył najbardziej znaną japońską wytwórnię filmów anime - Studio Ghibli.

Najsłynniejsze animacje, które wyszły spod jego ręki to: "Mój sąsiad Totoro" (Tonaro-no Totoro, 1988; w ankiecie telewizji japońskiej uznany za najlepszy film animowany tamtejszej kinematografii), "Szkarłatny pilot" (Porco Rosso/ Kurenai-no buta, 1992), "Księżniczka Mononoke" (Mononoke Hime, 1997 - nagroda dla najlepszego japońskiego filmu 1997 i rekordowe przychody w historii japońskiego kina, ponad 150 mln USD), "Spirited Away" (Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu na MFF w Berlinie 2002 i Oscar 2003 dla Najlepszego Filmu Animowanego).

d3o1vmg

Podziel się opinią

Share
d3o1vmg
d3o1vmg