Trwa ładowanie...
09-10-2013 12:20

Wejdź do ŚWIATA FILMU! Zostań bohaterem

Share
Wejdź do ŚWIATA FILMU! Zostań bohateremŹródło: Materiały promocyjne
d3dgcd2

Ile zmysłów może angażować kino?

Najbardziej aktualna odpowiedź brzmi: wszystkie. Jedyna w Polsce sala Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia to nowa jakość na rynku kinowym. Sala wyposażona jest w zaawansowane technologicznie, ruchome fotele, które są perfekcyjnie zsynchronizowane z toczącą się na ekranie akcją. Oczywiście akcją aktualnych hollywoodzkich hitów i premier. Dzięki technologii 4DX™ widzowie fizycznie odczuwają efekty takie jak wiatr, mgła, błyski piorunów i różnorodne zapachy, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na wielkim, kinowym ekranie.

Ale jak to działa?

Nic dziwnego, że w takich okolicznościach każdy film nabiera nowego wymiaru. Na czym polega fenomen tego kina? Mówiąc krótko: na połączeniu nowatorskiej technologii angażującej zmysły i największych, Hollywoodzkich hitów kinowych.

Dzięki efektom specjalnym w aktywnych fotelach, w połączeniu z dyszami imitującymi ruch powietrza, rozpylonymi kroplami wody, elementami muskającymi plecy i nogi, widz może zanurzyć się w filmie i zostać uczestnikiem toczącej się na ekranie akcji. Oto niektóre z efektów, jakie oferuje sala Škoda 4DX™: wiatr, bańki mydlane, stroboskopy imitujące pioruny, mgła, zapach, wibracje, ostre podmuchy powietrza, mgiełka wodna. Same fotele w kinie Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia to mały cud techniki: każdy z nich wyposażony jest w symulatory ruchu i porusza się w trzech płaszczyznach: wznoszącej – pionowy ruch fotela; falującej – boczny ruch fotela; kołyszącej – drgający ruch do przodu i do tyłu. Przez połączenie tych ruchów w różnych sekwencjach, płynna i dynamiczna praca foteli idealnie współgra z toczącą się na ekranie akcją filmu.

d3dgcd2

A filmy?

Niezależnie od wszystkich innowacji technologicznych dobra oferta filmowa to absolutna podstawa. Dotychczasowe technologie w zakresie kina 4D wiązały się z projekcjami „okolicznościowych”, krótkich filmów. W sali Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia widz wszystkimi zmysłami śledzi akcję najnowszych, „gorących” hitów, takich jak: Turbo, Grawitacja, czy już wkrótce specjalna wersja filmu AVATAR (25.10), z efektami „zaprojektowanymi” przez reżysera filmu.

d3dgcd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dgcd2
d3dgcd2