Wiecznie żywy - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Wiecznie żywy” (ang. Warm Bodies) to amerykański komediowy horror z 2013 roku. Reżyserii i napisania scenariusza podjął się Jonathan Levine. Muzykę skomponowali Marco Beltrami i Buck Sanders, a za produkcję odpowiadają David Hoberman, Todd Lieberman oraz Bruna Papandrea. Obraz jest ekranizacją książki Isaaca Mariona pt. "Ciepłe ciała".

Głównym bohaterem opowieści, będącej skrzyżowaniem "Zmierzchu" i "Wysypu żywych trupów", jest młody zombie o imieniu R (Nicholas Hoult). Każdego dnia zmaga się z samotnością, nudą i egzystencjalną pustką. Włóczy się po korytarzach wielkiego lotniska, zastanawia, kim wcześniej byli nieumarli, którzy go otaczają. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z Julie, żywą kobietą (Teresa Palmer), przyjaciółką jednej ze swoich ofiar. Rodzące się pomiędzy nimi uczucie zmienia nie tylko życie R, ale i innych zombie.

Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym umarli powstają z grobów a słowa „życie” i „śmierć” tracą swoje znaczenie, nie ma już miejsca na miłość. Nic bardziej mylnego. Między obojgiem od razu zaczyna iskrzyć. Nie ma tu żadnego znaczenia, że serce chłopaka już od dawna nie bije. Ich miłość jest z jednej strony skazana na niepowodzenie, ale z drugiej daje szansę, na zbudowanie mostu między życiem i śmiercią. Dzięki nim może zakończyć się konflikt między ludźmi i martwymi.

W filmie „Wiecznie żywy” w rolach głównych wystąpili: Nicholas Hoult jako R, Teresa Palmer - Julie Grigio, Rob Corddry - M / Marcus, Dave Franco - Perry Kelvin, Analeigh Tipton – Nora, Cory Hardrict – Kevin, John Malkovich - pułkownik Grigio, Patrick Sabongui - łowca zombie, Tod Fennell.

Tytuł oryginalny

Warm Bodies

Gatunek

horror, komedia, melodramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

01.03.2013

Czas trwania

98 min.

Obsada

Abdul Ayoola (zwłoki atakujacej Julia)

Ayisha Issa (Wysportowana kobieta)

Analeigh Tipton (Nora)

Rob Corddry (M)

Dave Franco (Perry Kelvin)

Jonathan Levine (Generał Grigio)

Teresa Palmer (Julie)

Nicholas Hoult (R)

John Malkovich (Generał Grigio)

Cory Hardrict (Kevin)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne