Wspaniała - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Wspaniała” (fr. Populaire) to francuska komedia romantyczna z 2012 roku w reżyserii Régisa Roinsarda, który napisał scenariusz wraz z Danielem Presley’em i Romainem Compingtem. Muzykę skomponował Rob oraz Emmanuel D'Orlando, a za produkcję odpowiadają Alain Attal, André Logie i Xavier Amblard.

Film stał się we Francji wielkim kasowym przebojem - to „Amelia w świecie Mad Men”, jak pisała prasa zagraniczna. O „Wspaniałej” pisano także, że „ma urok starych komedii romantycznych, a emocje jak w najlepszych sportowych widowiskach”.

21-letnia Rose (Déborah François) jest młoda, piękna i pełna wdzięku. Ale ma bardzo mało wiary w siebie - marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to... praca sekretarki. Już wkrótce Rose nie tylko dostanie pracę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa (Romain Duris), ale też odkryje swój wyjątkowy talent. To będzie dla niej szansa na zdobycie tysięcy wielbicieli i – być może – miłości mężczyzny, na którym jej najbardziej zależy... Żeby to wszystko osiągnąć Rose musi nauczyć się pisać na maszynie - i to bardzo szybko, najszybciej na świecie.

W rolach głównych we „Wspaniałej” można zobaczyć wielką gwiazdę francuskiego kina Romaina Duris („W rytmie serca”, „Smak życia”), któremu partnerują Bérénice Bejo znana z oscarowego „Artysty” i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą „Dziecku” braci Dardenne.

Tytuł oryginalny

Populaire

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

22.03.2013

Czas trwania

111 min.

Obsada

Eddy Mitchell (Georges Échard)

Nicolas Bedos (Gilbert Japy)

Romain Compingt (Marie Taylor)

Mélanie Bernier (Annie Leprince-Ringuet)

Daniel Presley (Marie Taylor)

Régis Roinsard (Marie Taylor)

Romain Duris (Louis Échard)

Deborah Francois (Rose Pamphyle)

Miou-Miou (Madeleine Échard)

Shaun Benson (Bob Taylor)

Berenice Bejo (Marie Taylor)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne