Trwa ładowanie...
d4j3tou
Aktualności

XXVI Forum "Wokół Kina"

Share
XXVI Forum "Wokół Kina"
d4j3tou

W Katowicach zakończyło się XXVI Forum „Wokół Kina”. To kolejne z cyklu spotkań przedstawicieli polskich kin i dystrybutorów odbywało się w dniach od 9 do 11 grudnia w katowickim Centrum Sztuki Filmowej. W programie była między innymi kontynuacja tematu poświęconego cyfryzacji kin w Polsce.

Forum "Wokół Kina" to, odbywająca się od kilkunastu lat w cyklu półrocznym, konferencja branżowa środowiska związanego z rozpowszechnianiem filmów – największych firm dystrybucyjnych, przedstawicieli kin z całej Polski oraz podmiotów oferujących sprzęt kinowy, a także gościnnie zapraszanych przedstawicieli instytucji administrujących kinematografią i reprezentujących różne dziedziny środowiska filmowego. Forum, jak co roku, organizuje Stowarzyszenie Kina Polskie, a tegoroczne odbyło się we współpracy z „Silesia-Film”.

Podczas Forum zaprezentowane były ciekawe propozycje repertuarowe na nowy rok, odbyły się też spotkania dotyczące kwestii związanych z dystrybucją filmową oraz podsumowanie wyników frekwencyjnych w kinach. Podczas Forum odbyła się przedpremierowa projekcja nowej komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański?” z udziałem reżysera.

Jednym z ważniejszych wydarzeń Forum było spotkanie poświęcone narodowemu programowi cyfryzacji kin w Polsce. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele PISF, KIPA, Stowarzyszenia Kina Polskie, reprezentanci kin i dystrybutorów.

d4j3tou

Podziel się opinią

Share
d4j3tou
d4j3tou