Trwa ładowanie...

Z wizytą na planie filmu "Igor i żurawie"

Z wizytą na planie filmu "Igor i żurawie"Źródło: Yeti Films
dik5tk3
dik5tk3

W Puszczy Kampinoskiej imitującej Rosję, trwają zdjęcia do polsko-niemiecko-izraelskiej koprodukcji „Igor i żurawie”. Czy fascynacja ptakami pomoże 11-letniemu chłopcu odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z jaką przyszło mu się zmierzyć?

Na planie słychać kilka języków. Przeplatają się ze sobą polski, rosyjski, angielski. Zupełnie nie przeszkadza to jednak międzynarodowej ekipie w twórczej pracy. Reżyser Evgeny Ruman chwali sobie pracę z Polakami, a młody i utalentowany operator izraelski z uwagą słucha rad doświadczonego Adama Sikory ("Essential Killing", "Las", "Cztery noce z Anną"). Oprócz Sikory polską siłę do filmu wnoszą m.in. scenograf Wojciech Żogała ("Edi", "Mistrz", "Zero") i Tomasz Sobczak, odtwórca jednej z głównych ról.

Igor (Itai Shcherbck) emigruje z matką (Ola Schur Selektar) z Rosji do Izraela. Ma żal do ojca, ornitologa (w właśnie roli zobaczymy Sobczaka), że całą swoją uwagę poświęca badaniom nad migracjami żurawi. Ptakom przyglądać zaczyna się także zamknięty w sobie, osamotniony chłopiec, który chce w ten sposób zbliżyć się do taty. Jego pasją staje się śledzenie za pośrednictwem internetu, rodziny żurawii, którą darzy sentymentem. Podczas poprzedniej wizyty u ojca, widział w rosyjskiej tundrze narodziny pisklęcia, któremu nadał na imię Karl. Gdy okazuje się, że ptak znajduje się w niebezpieczeństwie, chłopiec zrobi wszystko, aby go uratować.

dik5tk3

Igor i żurawie” zapowiada się na naprawdę wzruszający film familijny. – Pokazuje trudne relacje ojca z synem i pierwiastek osamotnienia towarzyszący chłopcu w nowym miejscu – wyjaśnia reżyser. Jak twierdzi, historia którą zdecydował się opowiedzieć jest mu bardzo bliska. – Ja także jako 11-latek zmuszony byłem wyemigrować z Białorusi do Izraela. Do dzisiaj mam bliski, otwarty kontakt z naturą i ptakami – przyznaje.

Polskim producentem filmu jest firma Yeti Films. Produkcja współfinansują Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Izraelski Fundusz Filmowy i Filmförderung Hamburg Production. Premiera najprawdopodobniej zimą przyszłego roku.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

dik5tk3

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

dik5tk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dik5tk3