Trwa ładowanie...
d3zy9vw
d3zy9vw

Zimowi bracia

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Zimowi bracia" to surrealistyczna opowieść o codziennym życiu dwóch braci w niewielkim miasteczku. Jedno wydarzenie zmieni ich rzeczywistość na zawsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zy9vw
"Zimowi Bracia" to dramat z 2017 roku Youtube.com - stopklatki
"Zimowi Bracia" to dramat z 2017 roku

Zimowi bracia – zarys fabuły

Główni bohaterowie filmu "Zimowi bracia" to Emil i Johan, zgodne rodzeństwo. Obaj żyją w niewielkim miasteczku górniczym, zlokalizowanym gdzieś pośrodku lasu. Pracują w lokalnej kopalni wapienia, która stanowi główne miejsce zatrudnienia w miejscowości. Każdego dnia udają się w głąb ziemi, aby wydobyć cenny surowiec i zarobić na chleb. Czasami dają się ponieść fantazji i wyobrażają sobie siebie samych jako niesamowitych kochanków lub walecznych żołnierzy.

Surrealistyczny bieg akcji filmu "Zimowi bracia" schodzi na inne, bardziej niebezpieczne tory, gdy jeden z braci postanawia wyjść z domu i znaleźć miłość. Jego determinacja doprowadza do tragedii, która odbije się echem w życiu obu braci. Ostracyzm lokalnej społeczności może zaprowadzić Emila i Johana na skraj wytrzymałości.

Zimowi bracia – ciekawostki

  • Za dystrybucję filmu "Zimowi bracia" w Polsce odpowiada Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
  • Elliott Crosset Hove, odtwórca jednej z głównych ról w filmie wystąpił w kilku produkcjach skandynawskich między innymi "Rodzice" czy "We krwi". Zagrał również niewielką rolę w wyczekiwanym kryminale "Kartoteka 64". Z kolei odtwórczyni głównej roli kobiecej, Victoria Carmen Sonne pojawiła się w nagrodzonym na wielu festiwalach filmowych dramacie "Holiday" (2018).
  • Film "Zimowy bracia" został wyświetlony na licznych festiwalach, między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco czy London Film Festival. Został także nominowany do nagrody Islandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej w trzech kategoriach. Zdobył natomiast pierwszą nagrodę Jury Młodych oraz nagrodę Jury Ekumenicznego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Lucarno, a także nominację do Złotego Lamparta. Poza tym nie pozostawił szans konkurencji podczas konkursu Duńskiej Akademii Filmowej, gdy 14 nominacji przekuł w 9 wygranych.

Zobacz także: Najlepsze filmy skandynawskie 2018

Zimowi bracia
Tytuł oryginalny

Vinterbrødre

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Dania, Islandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

03.08.2017

Data polskiej premiery

18.05.2018

Czas trwania

100 min.

Obsada
d3zy9vw

Podziel się opinią

Share
d3zy9vw

d3zy9vw
d3zy9vw
d3zy9vw