WP
WP

Zimowi bracia - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film "Zimowi bracia" to surrealistyczna opowieść o codziennym życiu dwóch braci w niewielkim miasteczku. Jedno wydarzenie zmieni ich rzeczywistość na zawsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
"Zimowi Bracia" to dramat z 2017 roku Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Zimowi bracia – zarys fabuły

Główni bohaterowie filmu "Zimowi bracia" to Emil i Johan, zgodne rodzeństwo. Obaj żyją w niewielkim miasteczku górniczym, zlokalizowanym gdzieś pośrodku lasu. Pracują w lokalnej kopalni wapienia, która stanowi główne miejsce zatrudnienia w miejscowości. Każdego dnia udają się w głąb ziemi, aby wydobyć cenny surowiec i zarobić na chleb. Czasami dają się ponieść fantazji i wyobrażają sobie siebie samych jako niesamowitych kochanków lub walecznych żołnierzy.

Surrealistyczny bieg akcji filmu "Zimowi bracia" schodzi na inne, bardziej niebezpieczne tory, gdy jeden z braci postanawia wyjść z domu i znaleźć miłość. Jego determinacja doprowadza do tragedii, która odbije się echem w życiu obu braci. Ostracyzm lokalnej społeczności może zaprowadzić Emila i Johana na skraj wytrzymałości.

WP

Zimowi bracia – ciekawostki

  • Za dystrybucję filmu "Zimowi bracia" w Polsce odpowiada Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
  • Elliott Crosset Hove, odtwórca jednej z głównych ról w filmie wystąpił w kilku produkcjach skandynawskich między innymi "Rodzice" czy "We krwi". Zagrał również niewielką rolę w wyczekiwanym kryminale "Kartoteka 64". Z kolei odtwórczyni głównej roli kobiecej, Victoria Carmen Sonne pojawiła się w nagrodzonym na wielu festiwalach filmowych dramacie "Holiday" (2018).
  • Film "Zimowy bracia" został wyświetlony na licznych festiwalach, między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco czy London Film Festival. Został także nominowany do nagrody Islandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej w trzech kategoriach. Zdobył natomiast pierwszą nagrodę Jury Młodych oraz nagrodę Jury Ekumenicznego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Lucarno, a także nominację do Złotego Lamparta. Poza tym nie pozostawił szans konkurencji podczas konkursu Duńskiej Akademii Filmowej, gdy 14 nominacji przekuł w 9 wygranych.

Zobacz także: Najlepsze filmy skandynawskie 2018

Tytuł oryginalny

Vinterbrødre

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Dania, Islandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

03.08.2017

Data polskiej premiery

18.05.2018

Czas trwania

100 min.

Obsada
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP