Trwa ładowanie...
shirley knight

Zmarła Shirley Knight, aktorka dwukrotnie nominowana do Oscara

Była prawdziwą gwiazdą, już gdy miała 20-kilka lat. Dwie nominacje do Oscara i kilka ważnych nagród. Shriley Knight zostanie zapamiętana jako prawdziwa dama Hollywood.

Share
Zmarła Shirley Knight, aktorka dwukrotnie nominowana do Oscara
Źródło: Getty Images
d1ul2ec

Rodzina Shirley Knight poinformowała o śmierci 83-letniej aktorki. Zagraniczne media informują, że odeszła z przyczyn naturalnych, choć rodzina nie chce zdradzać szczegółów. Knight w swoich ostatnich dniach przebywała u boku córki - Kaitlin Hopkin, w jej domu w Teksasie.

Zobacz: <a href="https://film.wp.pl/jan-komasa-6030996694438529c">Jan Komasa</a> w Hollywood?

Shirley Knight była znana z wielu kinowych filmów takich jak "Oczy anioła", "Niekończąca się miłość", "Ludzie deszczu". Widzowie mogą ją pamiętać też z seriali - na koncie miała m.in kultowe "Prawo i porządek", "Ally McBeal", "Dr House'a".

d1ul2ec

Drzwi do kariery otworzył jej udział w filmie "Ciemność na szczycie schodów" w reżyserii Delberta Manna. Aktorska praca Knight została doceniona przez członków Akademii Filmowej, którzy przyznali jej nominację w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa". Za tę rolę Shirley miała też szansę dostać Złoty Glob. W 1961 r. nominowano ją w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa" i "najlepsza debiutująca aktorka". Obeszła się jednak smakiem.

Knight miała świetny wstęp do długiej kariery. Nie od razu chciała zostać aktorką. Planowała, że będzie śpiewaczką operową. Studia na wydziale aktorskim miały jej tylko pomóc w lepszej prezencji na scenie. Brała też udział w kursach dla młodych aktorów. Właśnie dzięki temu została wypatrzona przez łowcę talentów z Kurt Frings Agency.

Zatrudniono ją jako aktorkę dla różnych produkcji Warner Bros. Kilka miesięcy później wypatrzyli ją współpracownicy Delberta Manna, który zatrudnił ją do pracy nad wspominanym już, oscarowym filmem.

W 2014 r. w jednym z wywiadów Shirley wspominała: "Chyba byłam OK, bo dali mi nominację do Oscara".

Dwa lata później znowu była "OK", bo dostała kolejną nominację - za rolę w filmie "Słodki ptak młodości".

d1ul2ec

Podziel się opinią

Share
d1ul2ec
d1ul2ec