Trwa ładowanie...
d4b4n6l

Zobacz film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943"
(www.youtube.com)
d4b4n6l

Dzisiaj, 19 kwietnia, obchodzimy 73. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. To także dzień premiery filmu na temat powstania.

Obraz nosi tytuł "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943" i został przygotowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Za reżyserię odpowiada Kama Veymont, a za animacje Łukasz Rusinek.

d4b4n6l

Dzieło składa się z trzech części. Pierwsza - przedstawia sytuację Żydów w przedwojennej stolicy oraz historię getta warszawskiego do momentu wybuchu powstania przy użyciu niepublikowanych wcześniej archiwalnych zdjęć i filmów z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, Shoah Foundation i Filmoteki Narodowej.

Sercem filmu jest pokazanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów. - Chcemy opowiedzieć historię powstania w sposób, w jaki nigdy jeszcze tego nie robił - metodą animacji - wyjaśniał wcześniej Rusinek. - Dzięki niej, będziemy mogli pokazać powstanie z całym ładunkiem emocjonalnym i potencjałem dramatycznym.

Ostatnia część to materiał pokazujący upamiętnienie polskich Żydów w przestrzeni współczesnego miasta, na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz obecny wygląd miejsc związanych z gettem warszawskim. Zdjęcia to tej części zostały zrobione przy pomocy kamery umieszczonej na dronie.

Warszawiacy mogą dziś uczestniczyć w projekcjach, które odbywają się w Pawilonie Warszawa - co godzinę od 12:30.

d4b4n6l

Podziel się opinią

Share

d4b4n6l

d4b4n6l