WP
WP

21 Jump Street - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

"21 Jump Street" to amerykańska komedia z 2012 roku o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dealerów narkotyków w liceum. Film pełen jest zabawnych sytuacji i dowcipnych dialogów. Za reżyserię odpowiadają Phil Lord i Chris Miller. Scenariusz napisał Michael Bacall, zaś muzykę Mark Mothersbaugh. Za produkcję odpowiadają Stephen J. Cannell i Neal H. Moritz.

Jest to kinowa wersja serialu "21 Jump Street". Film nie jest jednak wiernym remakiem telewizyjnego przeboju. Jonah Hill - współautor scenariusza, współproducent oraz gwiazdor filmu - wyjawił, że z serialu zaczerpnął jedynie pomysł. Podobała mu się historia młodo wyglądających policjantów, którzy działają pod przykrywką w szkole średniej.

Serial "21 Jump Street", w którym pierwsze kroki aktorskie stawiał Johnny Depp, emitowany był przez telewizję Fox w latach 1987-1991. Projekt koncentrował się na grupie policjantów, którzy pracowali jako tajniacy w szkołach średnich.

Bohaterami filmu kinowego są dwaj policjanci (Jonah Hill i Channing Tatum) pracujący pod przykrywką w szkole średniej. Dave Franco zagrał Erika, najpopularniejszego dzieciaka w szkole, który jednocześnie jest dilerem narkotyków. W obsadzie znaleźli się również: Brie Larson jako Molly, Ice Cube - Capt. Dickson, Ellie Kemper - Ms. Griggs, Rob Riggle - Mr. Walters, Johnny Depp - Tom Hanson, Peter DeLuise - Doug Penhall.

Tytuł oryginalny

21 Jump Street

Gatunek

akcji, komedia, kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

13.07.2012

Czas trwania

109 min.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP