Trwa ładowanie...
d20ua4f

50 Cent

Najnowsze informacje
4.5
(465 głosów)
Oceń:
d20ua4f

Curtis Jackson bardziej znany pod pseudonimem 50 Cent urodził się i wychowywał w Nowym Yorku w dzielnicy Queens gdzie od małego chciał zostać bokserem lecz nie był do tego uzdolniony i postanowił byc raperem.

W 1999 roku został złapany na ulicy z bronią w ręku trzy dni przed tym jak miał nakręcić teledysk z Destinys Child do Thug Love ze swojego pierwszego singla... pod tytułem Power of the Dollar i zostal osadzony w więzinia na trzy miesiace. Z pewnością 50 Cent zapamięta ten dzień z powodu że miał przestrzelony policzki na wylot dzięki temu zawdziędza swoja niebywałą barwe głosu.

Po wykurowaniu się i wyjściu z więzienia 50 cent prubowął nagrać swoją debiutancką płyte lecz żadna wytwórnia nie chciała podpisac z nim kontraktu z powodu jego zbrodniczej przeszłości. Nie zraził się tym Eminem i podpisał z nim kontrakt na płyte w swojej wytwórni Shady/Aftermath.

Jego debiutancki album Get rich or Die Tryin rozszedł się na całym świecie w ponad milionowym nakładzie co przyniosło 50 Centowi wiele sławy i pieniędzy.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ua4f
d20ua4f
d20ua4f