Trwa ładowanie...
aaron sorkin
23-06-2014 12:33

Aaron Sorkin o Wall Street

Aaron Sorkin o Wall StreetŹródło: HBO
dre71yw
dre71yw

Aaron Sorkin, który w 2012 roku otrzymał nominację do Oscara za scenariusz "Moneyball", zajmie się adaptacją kolejnej książki Michaela Lewisa, autora "Moneyball. Nieczysta gra". Tym razem *Sorkin przeniesie na ekran najnowsze dzieło Lewisa, "Flash Boys: A Wall Street Revolt".*

Książka opowiada o inwestorach z Wall Street, którzy stosując handel wysokich częstotliwości (HFT), manipulują rynkiem akcji. Michael Lewis przedstawia grupę pracowników, którzy odkryli te nieprawidłowości i postanowili walczyć z niesprawiedliwymi transakcjami. Premiera "Flash Boys: A Wall Street Revolt" w marcu tego roku wywołała niemałe poruszenie w Stanach Zjednoczonych. Jedna z firm planująca debiut na Wall Street postanowiła opóźnić go w czasie, bo jej działalność znalazła się w ogniu krytyki w związku z publikacją książki Lewisa.

Za produkcję filmu na podstawie bestsellera Michaela Lewisa odpowiada Scott Rudin, który pracował z Aaronem Sorkinem m.in. podczas realizacji "The Social Network" i "Moneyball" oraz serialu "Newsroom".

Aaron Sorkin pracuje obecnie nad scenariuszem obrazu o Stevie Jobsie. Za kamerą niezatytułowanego projektu ma stanąć Danny Boyle.

Ostatni film ze scenariusz Sorkina, "Moneyball", miał premierę w 2011 roku.

dre71yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dre71yw