Trwa ładowanie...
dwtek43

Adam Levine

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Los Angeles, Kalifornia, USA

Filmografia:
dwtek43

Adam Levine, lider wielokrotnie nagrodzonego Grammy zespołu Maroon 5, trwale zapisał się w historii muzyki popularnej. Artysta urodził się i dorastał w Los Angeles. Uczęszczał do miejscowej Brentwood School, gdzie nawiązał znajomość z Jesse’em Carmichaelem i Mickeyem Maddenem, późniejszymi członkami Maroon 5. Ich zespół dziś może się poszczycić spektakularnym, międzynarodowym sukcesem. W 2005 roku zdobyli pierwszą nagrodę Grammy dla „najlepszego nowego artysty”, sprzedali ponad siedemnaście milionów płyt, a ich album w trzydziestu pięciu krajach zyskał status złotej lub platynowej płyty. Połączenie rocka ze stylem R&B, które pobrzmiewa na ich pierwszym albumie „Songs About Jane” zachwyciło krytyków i podbiło serca ogromnej rzeszy fanów. Drugi album, „It Won't Be Soon Before Long”, na którym znalazły się takie przeboje, jak „Makes Me Wonder” i „If I Never See Your Face Again”, kontynuował sukces debiutanckiej płyty.

We wrześniu 2010 roku zespół nagrał swój trzeci studyjny album, zatytułowany „Hands All Over”, który również pokrył się platyną. Album poprzedziły dwa single: „Misery” oraz „Moves Like Jagger”, który osiągnął pierwszą pozycje na liście Billboard Hot 100 oraz Top 40. Oba single zdobyły nominacje do nagrody Grammy, co dało zespołowi w sumie osiemnaście nominacji do tej nagrody. Latem 2012 roku ukazał się czwarty studyjny album Maroon 5 – „Overexposed”, który sprzedał się do tej pory w Stanach Zjednoczonych w ponad pięciuset tysiącach kopii.

Adam Levine jest też jurorem najpopularniejszego talent show kanału NBC – „The Voice”, który doczekał się już pięciu edycji. Levine ma już za sobą niewielki debiut filmowy – pojawił się w 2012 roku w drugim sezonie popularnego serialu FX Drama „American Horror Story: Asylum”. Artysta współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, są wśród nich Kanye West, Alicia Keys, Natasha Bedingfield, Slash oraz K'naan. Wystąpił w kilku programach telewizyjnych, jak na przykład „Saturday Night Live”, „30 Rock”, „The Daily Show with Jon Stewart”, „Night of Too Many Stars”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwtek43
dwtek43
dwtek43