Trwa ładowanie...
d2c3rh1

Adam McKay

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2c3rh1

Amerykański scenarzysta, reżyser, aktor oraz komik. Wspólnie z Willem Farrellem stworzył wiele filmów, m.in.: „Anchorman”, „Talladega Nights” i „Step Brothers”.

Adam McKay urodził się 17 kwietnia 1968 roku w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Adam McKay po raz pierwszy zaistniał w 1990 roku - razem z Mattem Besserem, Ianem Robertsem i Horatio Sanzem założył grupę komików Upright Citizens Brigade.

Zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmem Anchorman: The Legend of Ron Burgundy z Willem Ferrellem w roli głównej. Stworzył też scenariusz do filmu „Ricky Bobby - Demon prędkości” dla Columbia Pictures, który także wyreżyserował. W roli głównej wystąpił Ferrell.

W latach 1996-2001, McKay był głównym scenarzystą programu NBC „Saturday Night Live”. Za pracę nad tym właśnie komediowym show, McKay otrzymał nominacje do nagrody Emmy i do nagrody Gildii Scenarzystów Amerykańskich.

Ponadto jest autorem Step Brothers, do którego napisał scenariusz wspólnie z poznanym na planie Saturday Night Live Willem Ferrellem. McKay jest ponadto producentem wykonawczym serialu HBO Eastbound & Down, którego kilka odcinków wyreżyserował. Wspólnie z Willem Ferrellem i Chrisem Henchy, McKay założył stronę internetową Funny or Die, która odnotowuje 35 milionów wejść rocznie.

McKay od 1996 roku jest mężem aktorki Shiry Piven, z którą ma dwie córki: Lili i Pearl. Jest szwagrem Jeremy’ego Pivena.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c3rh1
d2c3rh1
d2c3rh1