Trwa ładowanie...
d1czjrw

Adam West nie żyje

Adam West, najbardziej znany z roli Batmana, zmarł w wieku 88 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam West nie żyje
(Getty Images)
d1czjrw

- Z wielką przykrością musimy poinformować, że Adam West zmarł w spokoju ubiegłej nocy, po krótkiej i dzielnej walce z białaczką - czytamy w oświadczeniu rodziny. - Był kochanym ojcem, mężem, dziadkiem i pradziadkiem. Nie sposób wyrazić jak bardzo będziemy za nim tęsknić. Wiemy, że wy też będziecie za nim tęsknić. Wiedzcie, że cenił wasze wsparcie i miłość. Przytulcie dziś ukochanych.

Getty Images

Adam West ostatnio pracował przy animowanym cyklu "Głowa rodziny" ("Family Guy"). Wystąpił też gościnnie w "Teorii wielkiego podrywu". Rozgłos przyniosła mu rola w serialu "Batman" z lat 60. W swojej filmografii miał ponad 190 występów na małym i dużyk ekranie. Urodził się 19 września 1928 roku w miejscowości Walla Walla w stanie Waszyngton. Aktor był trzykrotnie żonaty: z Billie Lou Yeager (1950–1956; rozwód), Ngahrą Frisbie (1957–1962; rozwód; 2 dzieci) i z Marcelle Lear (od 1971; 2 dzieci).

d1czjrw

Batman był jego nasjłynniejszą rolą, ale warto wspomnieć, że grał również w innych, tak telewizyjnych jak i wielkoekranowych projektach. Mogliśmy oglądać go m.in, w "Żołnierzu w deszczu", "Wyspie zła", czy Robinson "Crusoe on Mars". West był również pisarzem. Wydał dwie książki. Na wielkim ekranie debiutowł w 1959 roku.

<<enter caption here>> on October 6, 2016 in New York City. Getty Images
<<enter caption here>> on October 6, 2016 in New York City.
d1czjrw

Podziel się opinią

Share

d1czjrw

d1czjrw