WP
WP

Agata Kulesza - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Znana także z licznych ról dubbingowych. Głównie kojarzona z udziałem w serialu "Pensjonat pod Różą" i „Hela w opałach”.

Agata Kulesza-Figurska urodziła się 27 września 1971 roku w Szczecinie. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Na długo przed studiami zdobyła doświadczenie aktorskie. W roku 1984 pojawiła się w produkcji dla młodzieży "Żegnaj Rockefeller". Z kolei w 1994 roku wystąpiła w filmie "Człowiek z…" gdzie zagrała reżyserkę Anię.

W roku 1995 zadebiutowała w serialu, tyle, że nie polskim, a niemieckim. Mowa o "Die Strassen von Berlin".* W 1998 roku dołączyła do obsady serialu „Złotopolscy", w którym wcieliła się w Dilajlę, żonę Świrusa.*Grała w tej popularnej polskiej telenoweli przez dwa lata. W roku 2000 aktorka otrzymała gościnną rolę w jednym z odcinków "Na dobre i na złe", a rok później zagrała w "Przedwiośniu".

W roku 2002 wystąpiła w jednym z odcinków cyklu "Pokolenie 2000" – "Moje pieczone kurczaki" w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej. Rok później zagrała w filmie "Siedem przystanków na drodze do raju", niezależnej produkcji reżysera Ryszarda Macieja Nyczki. W latach 2004-2006 wcielała się w rolę Dusi Adamskiej w "Pensjonacie pod Różą". W 2004 roku zagrała w jednej z części cyklu filmowego "Polskie miłości" – "Cudownie ocalony".

W roku 2006 aktorka wzięła udział w filmie "Fundacja" Filipa Bajona. Obraz opowiada o oszustwach we współczesnej Polsce. Kulesza zagrała razem z Janem Nowickim, Jerzym Trelą, Maciejem Stuhrem oraz Kingą Preis.

WP

Z kolei w latach 2006-2007 Kuleszę mogliśmy oglądać w popularnym serialu komediowym wyprodukowanym przez TVN – w "Heli w opałach". Pojawiła się również gościnnie w jednym z odcinków "Niani". W 2007 roku zagrała w serialu "Codzienna 2 m.3" oraz w komedii "Daleko od noszy".

Agata Kulesza w czasie swojej kariery wielokrotnie pracowała przy dubbingu animacji i filmów aktorskich.Użyczyła swojego głosu m.in. w takich filmach jak "Nowe szaty króla 2", "Ruchomy zamek Hauru", "Kurczak Mały", "Mój brat niedźwiedź 2", "Charlie i fabryka czekolady", "Skok przez płot", "Pajęczyna Charlotty", "Shrek Trzeci", czy ostatnio w "Opowieściach z Narnii: Książę Kaspian". Jej głos usłyszeć również możemy w grze komputerowej "Wiedźmin".

Kulesza wyszła za mąż za operatora filmowego Marcina Figurskiego. Para ma córkę Mariannę (ur. 1997 r).

Data urodzenia

27.09.1971

Miejsce urodzenia

Szczecin

WP
WP
WP