Trwa ładowanie...
dw3dnnk

Agata Młynarska

Najnowsze informacje
3.1
(337 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa, Polska

Filmografia:
dw3dnnk
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Agata Młynarska to dziennikarka, prezenterka i osobowość telewizyjna. Oprócz prowadzenia programów rozrywkowych Młynarska jest gospodarzem audycji radiowych oraz festiwali i koncertów okolicznościowych.

Agata Młynarska – krótki życiorys

Agata Młynarska przyszła na świat 23 marca 1965 roku w Warszawie. Rodzicom dziennikarki nie był obcy świat show-biznesu. Ojciec, Wojciech Młynarski był piosenkarzem, autorem tekstów oraz satyrykiem, zaś matka Adrianna Godlewska-Młynarska to aktorka.

Młynarska wychowywała się w Warszawie, tam też skończyła XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja i kontynuowała naukę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zdobyła wykształcenie polonistyczne.

Bezpośrednio po studiach Agata Młynarska miała krótki epizod filmowy, który został szybko przyćmiony przez jej karierę dziennikarską.

Kobieta była zamężna trzykrotnie. Pierwszym mężem Agaty Młynarskiej był historyk Leszek Kieniewicz, para ma dwóch synów – Tadeusza oraz Stanisława. Dziennikarka była również w związku z prezenterem telewizyjnym Jarosławem Kretem. Od 2014 roku mężem Agaty Młynarskiej jest biznesmen Przemysław Schmidt.

Agata Młynarska – filmy i seriale

Kariera filmowa Agaty Młynarskiej rozpoczęła się równie szybko, jak się zakończyła. W roku 1978 dziennikarka wystąpiła w serialu telewizyjnym "Rodzina Leśniewskich", gdzie wcieliła się w jedną z głównych ról. Scenariusz do produkcji powstał na podstawie książki "Nie głaskać kota pod włos", a fabuła opowiada o losach i perypetiach warszawskiej rodziny. Serial został przyjęty bardzo pozytywnie, zdobywając kilka nagród, m.in. - Nagrodę Prezesa Rady Ministrów oraz Brązowego Koziołka na festiwalu "Ale Kino!" w Poznaniu.

Na przestrzeni lat Agata Młynarska zagrała kilka małych ról w serialach. Prezenterka wcielała się głównie w postać redaktorki lub dziennikarki.

W roku 1998 Agata Młynarska pojawiła się w kultowych "Złotopolskich". Rok później można było ją oglądać w "Badziewiakach", czyli serialu nagrywanym na żywo na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie. Rok 2000 był debiutem filmowym Agaty Młynarskiej. Kobieta wystąpiła w produkcji "Wielkie rzeczy: Gra" wyreżyserowanej przez Krzysztofa Krauzego.

Do występów Agaty Młynarskiej na małym ekranie można jeszcze zaliczyć: "Klasę na obcasach" (2000), "M jak Miłość" (2003), "Egzamin z życia" (2006) oraz "Świat według Kiepskich" (2007).

Agata Młynarska – dziennikarstwo

Mimo licznych występów w serialach i filmach, Agata Młynarska jest znana szerszej publiczności dzięki swojej działalności dziennikarskiej i telewizyjnej.

Kariera dziennikarska Agaty Młynarskiej rozpoczęła się w roku 1990, kiedy to podjęła współpracę ze stacją telewizyjną TVP. Do 2006 roku prowadziła tam wiele programów oraz imprez okolicznościowych. Był to między innymi dziennik "Obserwator", "Festiwal Kultury Kresowej" oraz magazyn śniadaniowy "Pytanie na śniadanie". Agata Młynarska wystąpiła również u boku Jerzego Owsiaka w "Róbta, co chceta!".

W roku 2006 Agata Młynarska przeszła do stacji Polsat, gdzie była gospodynią teleturnieju "Eureka, ja to wiem!" oraz programu rozrywkowego "Dzień kangura", którego współprowadzącym był Jerzy Kryszak.

Agata Młynarska chętnie podejmuje projekty, które skupiają się na kobietach i ich roli w społeczeństwie. W roku 2011 Młynarska założyła portal internetowy OnaOnaOna.com, który co roku przyznaje nagrodę znanym polkom. Jest również redaktorką naczelną magazynu "Skarb", którego dystrybutorem jest sieć drogerii Rossmann.

Od roku 2018 Agatę Młynarską można zobaczyć w roli prowadzącej program "Eks-tra Zmiana", który jest emitowany w TVN Style.

Agata Młynarska – ciekawostki

  • Agata Młynarska oprócz dwóch biologicznych synów, ma również dwie adoptowane z domu dziecka córki – Alicję oraz Sylwię.
  • Książka Agaty Młynarskiej "Moja Wizja" została wydana w roku 2016. Publikacja ma formę długiego wywiadu, który przeprowadziła Agnieszka Litorowicz-Siegert.
  • Agata Młynarska aktywnie zajmuję się działalnością charytatywną, za którą otrzymała wiele wyróżnień, m.in. nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu.
  • Agata Młynarska od lat ma prblemy ze zdrowiem. Choroba Agaty Młynarskiej ma postać ostrego zapalenia jelit.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw3dnnk
dw3dnnk
dw3dnnk