ycipk-4hkvkz
ycipk-4hkvkz

Agnieszka Dygant - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-4hkvkz

Absolwentka Wydziału Aktorskiego łódzkiej 'Filmówki'. Coraz bardziej popularna i lubiana aktorka przede wszystkim serialowa. W kinie zadebiutowała w "Farbie" M. Rosy. Grała także w "Egoistach", "Jak to się robi z dziewczynami", "Zerwanym" oraz głośnym "Wiedźminie".

Jednak widzowie znają ją najlepiej z ról w serialach: w "Na dobre i na złe" gra salową Mariolę, w "Fali zbrodni" inspektor 'Czarną', a w "Niani" tytułową opiekunkę dzieci Skalskiego, Franię Maj.

Jako nastolatka była punkiem, jednak mimo buntowniczych ideałów szkołę filmową ukończyła wzorowo. Jej gwiazda rozbłysła niedawno, mimo to uwielbia ją cała polska widownia.

Media okrzyknęły ją ‘polską Sandrą Bullock’ - i to nie tylko przez czarne włosy, migdałowe oczy i figurę z nogami do nieba. Agnieszka Dygant to jedna z nielicznych aktorek, łączących urodę i naturalność z niezwykłym talentem komediowym. Znana między innymi z roli niani Frani, uznana w 2005 roku przez Internautów Wirtualnej Polski najlepszą polską aktorką.

Agnieszka Dygant urodziła się w 1973 roku w Piasecznie jako zodiakalny Baran. Ciągoty ku publicznym występom przejawiała już w czasach podstawówki, recytując podczas szkolnych przerw wiersze. Od zawsze uwielbiała zabiegać o widownię. Przyciąganie uwagi innych nie przeszkadzało jej jednak w byciu tak samo serdeczną dla każdego.

ycipk-4hkvkz

Jako nastolatka, podczas nauki w liceum z radością przywdziewała strój punka. Image ten nie był jednak tylko jej „widzimisie", gdyż wiązał się z przynależnością do punkowej grupy ‘Dekolt’.

Po dostaniu się do łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej szybko uznana została za jedną z najzdolniejszych studentek, co nagrodzono specjalnym stypendium. W 1998 r. ukończyła łódzką Filmówkę. W tym samym roku zdobyła też nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – brawurowo śpiewając "Sing Sing" Agnieszki Osieckiej.

Jako świeżo upieczona aktorka Agnieszka Dygant marzyła o karierze scenicznej. Niestety w żadnym z warszawskich teatrów nie udało się jej zdobyć angażu. Po odmowie współpracy ze strony Teatru Powszechnego i Teatru Rozmaitości artystka ostatecznie postanowiła spróbować swoich sił w filmie.

Jeszcze* podczas trwania studiów zadebiutowała w niewielkiej roli w „Farbie”* Michała Rosy. Później przemknęła przed kamerą w „Patrzę na ciebie Marysiu” Łukasza Barczyka oraz w „Tygodniu z życia mężczyzny” Jerzego Stuhra. Nie stroniła również od ról serialowych w „Gosia i Małgosia” oraz od współpracy ze znanymi muzykami - teledysk grupy Myslovitz – „Dla ciebie”.

Agnieszka Dygant w świadomości szerokiej publiki pojawiła się dopiero w 1999 roku za sprawą serialu „Na dobre i na złe”, gdzie zagrała pogodną salową Mariolkę. Później przyszła rola komisarz Czarnej w kryminalnym cyklu „Fala zbrodni”. Ostatecznie w 2005 roku przyjęła tytułową rolę w sitcomie „Niania”, polskiej wersji popularnego amerykańskiego show z początku lat 90. Równolegle z pracą przy „Niani” aktorka grała przebojową, twardą panią architekt w komedii romantycznej twórców "Nigdy w życiu" – „Tylko mnie kochaj”. W 2008 roku zagrała w filmie "Serce na dłoni", a w 2011 roku w obrazie "Listy do M.". W tym samym roku dubbingowała postacie w animacjach "Rio" oraz "Auta 2".

ycipk-4hkvkz

Była żoną aktora Marcina Władyniaka. Obecnie związana z reżyserem i scenarzystą Patrickiem Yoką, z którym ma syna, Xawerego. Lubi sławę i jest ona dla niej powodem do dumy, stara się jednak podchodzić do niej z dystansem.

Data urodzenia

27.03.1973

Miejsce urodzenia

Piaseczno

Filmografia

Auta 2 (2011) (Liliana Lifting)

Rio 3D (2010) (Jewel)

Jak to się robi z dziewczynami (2002) (Żora)

Tydzień z życia mężczyzny (1999) (reporterka tv)

Listy do M. (2011) (Karina)

Enduro Bojz (2000) (recepcjonistka)

Egoiści (2000) (Ilonka)

Patrzę na ciebie, Marysiu (1999) (dziewczyna)

Zerwany (2003) (kuratorka)

Listy do M. 2 (2015) (Karina Lisiecka)

Pitbull. Nowe porządki (2016) (Kura)

Rio 2 (2014) (Julia)

Smerfy 2 (2013) (Vexy)

Prawo Agaty () (Agata Przybysz)

Gosia i Małgosia () (Małgosia)

Serce na dłoni (2008) (Psychiatra)

Sztuka masażu (2006) (Renia)

Farba (1997) (Ola)

Biała i Strzała podbijają kosmos 3D (2010) (Strzała)

Renifer Niko ratuje Święta (2008) (Różowy pudel Eśka)

Fala zbrodni () (Daria Westman Czarna)

I Ty możesz zostać bohaterem (2006) (Skarb)

Tylko mnie kochaj (2006) (Agata)

Wiedźmin (serial) () (Toruviel)

Twarze i maski (2000) (Paulina Hołyszko)

Przeprowadzki (2000) (Urszula)

Na dobre i na złe ()

Botoks (2017)

Listy do M. 3 (2017)

Kobiety mafii (2018)

Kobiety mafii 2 (2019) ( Daria Wawrzyniak "Niania" )

ycipk-4hkvkz
ycipk-4hkvkz
ycipk-4hkvkz