WP
WP

AmbaSSada - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„AmbaSSada” to polska komedia fantastyczna z 2012 roku. Juliusz Machulski wyreżyserował ten film na podstawie własnego scenariusza, który został zainspirowany wydarzeniami z prywatnego życia. Przeprowadzka skłoniła go do szperania w historii nowego miejsca zamieszkania. Autorem zdjęć do filmu jest Witold Adamek. Producentem komedii jest Studio Filmowe Zebra, a koproducentem CANAL+.

Akcja „AmbaSSady” rozgrywa się w dwóch planach czasowych - w roku 2012 i 1939. Mela i Przemek przyjeżdżają do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania, zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku...

W filmie zobaczyć można Roberta Więckiewicza w roli Hitlera oraz muzyka Adama "Nergala" Darskiego jako Ribbentropa. W „AmbaSSadzie” zagrali również: Magdalena Grąziowska (Melania), Bartosz Porczyk (2 role: Przemek, mąż Melanii; Anton), Ksawery Szlenkier (Otto), Aleksandra Domańska (Ingeborg), Jan Englert (Oskar).

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP