Trwa ładowanie...
d7butn0

Amy Ryan

Najnowsze informacje
3.8
(8 głosów)
Oceń:
d7butn0

Aktorka amerykańska, wielokrotnie nominowana do wielu prestiżowych nagród: do Oscara, Złotych Globów, Screen Actors Guild Award. Pracowała na wielu światowych scenach, włączając Broadway.

Ukończyła graduated New York City's High School of Performing Arts.

W 1999 roku debiutowała w filmie "Roberta". Następnie pojawiała się w produkcjach niezależnych: m.in. w "You Can Count on Me".

Reżyser Sidney Lumet był tak bardzo zachwycony jej wszechstronnymi umiejętnościami, że obsadził ją w trzech rolach (Ellen, Paris i Rebecca) w serialu telewizyjnym: "100 Centre Street" (2001). W 2005 roku Albert Brooks wybrał ją do roli swojej żony w filmie "Looking for Comedy in the Muslim World".

W 2007 roku zagrała w filmach "Real Life" oraz "Before the Devil Knows You're Dead".

Jej rola żony szeryfa w filmie "Capote" zebrała szereg pozytywnych recenzji, jednak dopiero występ w produkcji Bena Afflecka "Gone, baby gone" zwrócił na nią uwagę szerszej publiczności, a nazwisko stało się rozpoznawalną marką.

Za udział w "Gone baby gone" była nominowana do Złotych Globów w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Rola ta przyniosła jej także nominację do Screen Actors Guild za Najlepszą Rolę Drugoplanową, w tej samej kategorii otrzymała nominację do Oscara.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7butn0
d7butn0
d7butn0