Trwa ładowanie...
Andrzej Wajda

Andrzej Wajda na Off Camera Pro Industry

Share
Andrzej Wajda na Off Camera Pro Industry
Źródło: ITI Cinema
d16kwyu

Jak powstawał film „<a href="http://film.wp.pl/walesa-czlowiek-z-nadziei-6027627391672961c">Wałęsa. Człowiek z nadziei</a>”? - na to pytanie w ramach mistrzowskiego wykładu odpowie <a href="http://film.wp.pl/andrzej-wajda-6032121879311489c">Andrzej Wajda</a>. Reżyser pojawi się w Krakowie 9 maja w ramach współpracy Szkoły Wajdy i Off Camera Pro Industry.

Andrzej Wajda w swoim najnowszym filmie przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy, próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

Off Camera Pro Industry to specjalny program wydarzeń branżowych, który już po raz drugi jest częścią Festiwalu Off Plus Camera.

Więcej informacji o projekcie i zgłoszeniach można znaleźć na www.offcamera-proindustry.com i profilu wydarzeń branżowych na FB: www.facebook.com/OPC.Industry

d16kwyu

Podziel się opinią

Share
d16kwyu
d16kwyu