Trwa ładowanie...
d4hco2h

Aneta Zając

Najnowsze informacje
3.8
(2691 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Sprawa na dziś () (Recepcjonistka w szpitalu)

d4hco2h

Aktorka młodego pokolenia, znana głównie z występów na małym ekranie. Od kilku lat kojarzona jest przede wszystkim z serialową rolą Marysi Radosz – głównej bohaterki telenoweli „Pierwsza miłość”.

Urodziła się 19 kwietnia 1982 roku w Warszawie. Jako dziecko brała udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych, rozwijając swoje talenty muzyczne, aktorskie i taneczne.

Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, była członkinią znanego zespołu muzycznego „Fasolki” i uczennicą kółka teatralnego przy warszawskim Teatrze Ochota. To właśnie jako jedna z „Fasolek” zaliczała swoje pierwsze występy przed kamerą.

Już w liceum zapisała się na zajęcia przy Teatrze Buffo, gdzie uczęszczała na zajęcia z akrobatyki i tańca nowoczesnego.

Studiowała nie w Warszawie, a w Łodzi. Do słynnej „filmówki” dostała się za drugim razem. Absolwentką uczelni została w 2006 roku, mając już wówczas na koncie bogate doświadczenie w pracy na planie, jak również status jednej z telewizyjnych gwiazd.

Jej aktorskim debiutem była rola Joli Wolniak, ciotecznej siostry serialowej Julki w serialu „Na dobre i na złe” (2000-2001). Następnie trafiła na plan innej głośnej produkcji telewizyjnej – telenoweli „Plebania”. Z postacią Anety Kurowskiej - koleżanki Heńka Grzyba związana była w latach 2002-2004, pojawiając się w sumie w około trzydziestu odcinkach „Plebanii”.

Grała recepcjonistkę w „Sprawie na dziś” Mikołaja Haremskiego (2003-2005) i dała kilka gościnnych występów w sitcomach „Daleko od noszy” i „Lokatorzy”, zanim nadeszła przełomowa rola Marysi Radosz – głównej bohaterki serialu obyczajowego „Pierwsza miłość” (od 2004 roku). Rola bohaterki, łączącej w sobie zarówno mądrość, jak też urodę i dobroć, z łatwością pozwoliła aktorce zjednać serca telewizyjnej publiczności.

Udział w „Pierwszej miłości” zaważył nie tylko na rozwoju kariery zawodowej aktorki, ale również pociągnął za sobą poważne zmiany w jej życiu osobistym. To właśnie na planie tego serialu miała okazję lepiej poznać swojego obecnego partnera, Mikołaja Krawczyka.

W 2007 roku dwójka aktorów spotkała się razem na scenie wrocławskiego Teatru Komedia, grając główne role w refleksyjnej komedii „Przyjazne dusze” Pam Valentine, w reżyserii Pawła Okońskiego.

W 2008 roku, aktorka postanowiła spróbować swoich sił jako wokalistka i wzięła udział w III edycji znanego, rozrywkowego show „Jak oni śpiewają”. Zajęła piąte miejsce w końcowym rankingu programu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hco2h
d4hco2h
d4hco2h