WP

Anna Dereszowska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna młodego pokolenia. Rozwój jej kariery nastąpił dosłownie w ciągu ostatnich kilku lat, najpierw dzięki zaskarbieniu sobie sympatii widzów małego ekranu jako starszy posterunkowy Kalina Fatalska w „Złotopolskich” oraz jako Wiktoria Adasiewicz w „Tangu z aniołem”, później – jako jedna z gwiazd kasowych komedii: „Testosteron” i „Lejdis”.

Urodziła się 7 stycznia 1981 roku w Mikołowie. Zanim rozpoczęła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej, ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie.

Jej debiutem scenicznym była rola Marii Antonownej w „Rewizorze” Mikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domalika na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie, którego aktorką jest nieprzerwanie od ukończenia studiów w 2003 roku.

Debiutowała na małym ekranie w 2002 roku, występując w serii epizodycznych ról w znanych serialach (m.in. w „Klan”, „Kasia i Tomek”, „Buła i spóła”, „Sfora”, „Lokatorzy”) oraz dołączając do stałej obsady znanego serialu „Złotopolscy”, z którym – jako seksowna policjantka Kalina – związana jest do dzisiaj.

Jej debiutem filmowym była rola w komedii Piotra Wereśniaka „Zróbmy sobie wnuka” (2004).

WP

W latach 2003- 2004 występowała w serialu kryminalnym „Glina” w reżyserii Władysława Pasikowskiego z Jerzym Radziwiłłowiczem, a w 2005-2006 wcieliła się w jedną z głównych ról w serialu „Tango z aniołem” w reżyserii Tomasza Koneckiego i Jarosława Marszewskiego.

Współpraca z Koneckim była na tyle owocna, że reżyser zaprosił ją dwa lata później do wzięcia udziału w kasowych produkcjach kinowych, których był współtwórcą – w 2007 zagrała w filmowej adaptacji komedii „Testosteron” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego, a rok później w jednej z głównych ról korektorki „Korby” w komedii „Lejdis” (2008) z Izabelą Kuną, Edytą Olszówką i Magdaleną Różczką.

W międzyczasie pojawiła się w roli Laury, żony „Skalpela” w serialu „Odwróceni” i jego filmowej wersji „Świadek koronny” (2007) z Pawłem Małaszyńskim i Robertem Więckiewiczem. Z Małaszyńskim spotkała się w tym samym roku na planie wojennego serialu akcji „Tajemnica twierdzy szyfrów” (2007) w reżyserii Adka Drabińskiego.

Kilkakrotnie użyczyła swojego głosu podczas realizacji dubbingu (m.in. „Złoty kompas”, „Zaczarowana”, „Happy wkręt”).

Rok 2008 to rola u boku Piotra Adamczyka w serialu „Naznaczony” oraz występ w niemieckiej komedii „Hardcover”, który będzie debiutem Dereszowskiej, jeśli chodzi o występy zagraniczne. W 2009 roku zagrała w filmie "Nigdy nie mów nigdy". W 2010 roku otrzymała rolę w serialu "Klub szalonych dziewic".

WP

Sporadycznie daje się poznać jako aktorka śpiewająca – w 2000 roku zdobyła drugą nagrodę na XXIX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, dwa lata później wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubiniu, gdzie zdobyła drugą nagrodę; ponadto została też wyróżniona w konkursie na najlepszą interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej.

Data urodzenia

07.01.1981

Miejsce urodzenia

Mikołów

WP
WP
WP