Trwa ładowanie...
d1nc7cb

Anna Guzik

Najnowsze informacje
4.2
(1023 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bielsko-Biała

Filmografia:

Ewa (2010) (Monika)

Ciało (2003) (siostra furtianka)

Klinika samotnych serc () (Mirosława Stolarek)

Bao-Bab, czyli zielono mi () (Marianna Koniu Wyspiańska)

Krudowie (2013) (Ugga)

Anioł Stróż () (Samanta)

Agentki () (Joanna Muzyka)

Miłość na wybiegu (2008)

Na Wspólnej () (Żaneta Kopeć)

Senność (2008) (Żona Sąsiada)

Mała Wielka Miłość (2007)

Hela w opałach () (Hela Trojańska)

Krugerandy (1999) (Marzena)

d1nc7cb

Polska aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Popularność przyniosły jej role w serialach „Klinika samotnych serc”, „Na wspólnej” oraz „Hela w opałach”. Wygrała ponadto telewizyjne programy rozrywkowe „Taniec z gwiazdami” oraz „Po prostu taniec”. Występuje w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Anna Guzik urodziła się 15 sierpnia 1976 roku w Katowicach. W 1999 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej rolą Matty w Czyż nie dobija się koni?. Za tę rolę oraz za rolę Marie w Wieczorze kawalerskim w reż. Z. Wardejna otrzymała w 2000 roku Laur Dembowskiego-nagrodę ZASP-u za debiut sceniczny.

W 2001 roku w poznańskim konkursie Verba Sacra zajęła II miejsce za interpretację monologu Gruszy z Braci Karamazow, zaś w 2002 roku nagrodzona została dyplomem Prezydenta Miasta za twórczą i inspirującą pracę na scenie. W ostatnich latach grała między innymi Iwonę w "Iwonie księżniczce Burgunda", Sonię w "Zbrodni i karze", Stellę Kowalską w "Tramwaju zwanym pożądaniem", panią Clackett w popularnej komedii "Czego nie widać".

Na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w "Ciele" Saramonowicza i Koneckiego oraz "Krugerandach" Nowaka. Widzom znana jest również z ról w serialach telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola Żanety w „Na Wspólnej”. Poza tym wystąpiła również w „Klinice Samotnych Serc”, „Kryminalnych” oraz w „Na dobre i na złe”.

Gwiazda Anny Guzik rozbłysła wraz z jej dołączeniem do obsady serialu "Na Wspólnej". Aktorka miała zagościć w serialu na chwilę, została na parę lat. Polacy pokochali Żanetę Kopeć, żądając dopisania wątków tej bohaterki, na co scenarzyści chętnie przystali. Następnie przyszła propozycja od twórców "Tańca z gwiazdami". Guzik, choć nikt nie wróżył jej długiego pobytu w programie, wygrała program, w finale pokonując Justynę Steczkowską.

Aktorka powtórzyła taneczny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w specjalnej edycji tanecznego turnieju (w którym wzięli udział uczestnicy "You can dance" oraz "Tańca z gwiazdami"). TVN postanowił wykorzystać uznanie, jakim cieszyła się Guzik u publiczności i zaproponował jej udział w serialu "Hela w opałach". Aktorka dostała tytułową rolę. Jednak tutaj dobra passa się skończyła.

Guzik rozsmakowała się w swojej popularności i w szczytowym momencie kariery postanowiła odejść od stacji-matki i zagrać w czołowym serialu Polsatu, "Agentki". Jednak serial okazał się totalną klapą i szybko zniknął z ramówki Polsatu, który nie zaproponował aktorce kolejnych projektów. Porażka "Agentek" zbiegła się z zakończeniem emisji "Heli w opałach".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nc7cb
d1nc7cb
d1nc7cb