WP
WP

Anna Guzik - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Polska aktorka serialowa, filmowa i teatralna. Popularność przyniosły jej role w serialach „Klinika samotnych serc”, „Na wspólnej” oraz „Hela w opałach”. Wygrała ponadto telewizyjne programy rozrywkowe „Taniec z gwiazdami” oraz „Po prostu taniec”. Występuje w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Anna Guzik urodziła się 15 sierpnia 1976 roku w Katowicach. W 1999 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej rolą Matty w Czyż nie dobija się koni?. Za tę rolę oraz za rolę Marie w Wieczorze kawalerskim w reż. Z. Wardejna otrzymała w 2000 roku Laur Dembowskiego-nagrodę ZASP-u za debiut sceniczny.

W 2001 roku w poznańskim konkursie Verba Sacra zajęła II miejsce za interpretację monologu Gruszy z Braci Karamazow, zaś w 2002 roku nagrodzona została dyplomem Prezydenta Miasta za twórczą i inspirującą pracę na scenie. W ostatnich latach grała między innymi Iwonę w "Iwonie księżniczce Burgunda", Sonię w "Zbrodni i karze", Stellę Kowalską w "Tramwaju zwanym pożądaniem", panią Clackett w popularnej komedii "Czego nie widać".

Na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w "Ciele" Saramonowicza i Koneckiego oraz "Krugerandach" Nowaka. Widzom znana jest również z ról w serialach telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola Żanety w „Na Wspólnej”. Poza tym wystąpiła również w „Klinice Samotnych Serc”, „Kryminalnych” oraz w „Na dobre i na złe”.

Gwiazda Anny Guzik rozbłysła wraz z jej dołączeniem do obsady serialu "Na Wspólnej". Aktorka miała zagościć w serialu na chwilę, została na parę lat. Polacy pokochali Żanetę Kopeć, żądając dopisania wątków tej bohaterki, na co scenarzyści chętnie przystali. Następnie przyszła propozycja od twórców "Tańca z gwiazdami". Guzik, choć nikt nie wróżył jej długiego pobytu w programie, wygrała program, w finale pokonując Justynę Steczkowską.

WP

Aktorka powtórzyła taneczny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w specjalnej edycji tanecznego turnieju (w którym wzięli udział uczestnicy "You can dance" oraz "Tańca z gwiazdami"). TVN postanowił wykorzystać uznanie, jakim cieszyła się Guzik u publiczności i zaproponował jej udział w serialu "Hela w opałach". Aktorka dostała tytułową rolę. Jednak tutaj dobra passa się skończyła.

Guzik rozsmakowała się w swojej popularności i w szczytowym momencie kariery postanowiła odejść od stacji-matki i zagrać w czołowym serialu Polsatu, "Agentki". Jednak serial okazał się totalną klapą i szybko zniknął z ramówki Polsatu, który nie zaproponował aktorce kolejnych projektów. Porażka "Agentek" zbiegła się z zakończeniem emisji "Heli w opałach".

WP
Data urodzenia

15.08.1976

Miejsce urodzenia

Bielsko-Biała

WP
WP