Trwa ładowanie...
d2jrskj

Anna Karczmarczyk

Najnowsze informacje
4.2
(107 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa, Polska

Filmografia:
Seriale:

To nie koniec świata (Blanka)

Na Wspólnej (Daria / Anna)

Za marzenia (Anka Wolańska)

d2jrskj
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Anna Karczmarczyk to polska aktorka filmowa i telewizyjna. Przez lata wystąpiła w takich produkcjach kinowych jak "Galerianki", "Weekend", Kochanie, chyba cię zabiłem", "Wkręceni 2", "Pitbull. Nowe porządki" oraz "Gotowi na wszystko. Exterminator". Oprócz tego pojawiła się w wielu polskich serialach, takich jak "Na Wspólnej", "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Powiedz tak!", 'Strażacy", "Ucho Prezesa", "Ojciec Mateusz" i "Za marzenia".

Anna Karczmarczyk - życiorys

Anna Karczmarczyk urodziła się 24 września 1991 roku w Warszawie. W młodości aktorka trenowała karate, jednak już od małego marzyła także o występowaniu na scenie. Aktorka jest córką Iwony i Dariusza Karczmarczyków i wychowywała się w podwarszawskim Otwocku razem z rodzeństwem, Martyną i Jakubem. Jej ojciec również był w przeszłości związany z aktorstwem i to on pomógł córce w zrealizowaniu swoich planów.

Studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ukończyła w 2016 roku, jednak karierę rozpoczęła na długo przed podjęciem nauki na uczelni. W wywiadach podkreślała wtedy, że brak szkoły aktorskiej nie jest w dzisiejszych czasach powodem do wykluczenia w tym zawodzie.

Anna Karczmarczyk - filmy i seriale

Anna Karczmarczyk, jeszcze jako nastolatka, często chodziła na castingi i występowała w reklamach. W młodości wystąpiła również w programie "Bajkowa Miss", jednak był to dopiero początek jej kariery w mediach. Jej debiutem była rola Alicji w głośnym filmie fabularnym "Galerianki", jednak kilka lat wcześniej pojawiła się też w gościnnej roli w serialu "Na Wspólnej". W 2010 roku Anna Karczmarczyk pojawiła się gościnnie w serialu obyczajowym "Przystań", a także rozpoczęła pracę na planie serialu "M jak miłość". Rok później aktorka zagrała dziewczynę Guli w filmie "Weekend", a w kolejnych latach pojawiła się też w produkcjach "Chce się żyć", "Kochanie, chyba cię zabiłem", "Wkręceni 2", "Sprawiedliwy" oraz "Gotowi na wszystko. Exterminator".

Jednym z przełomowych momentów w karierze Anny Karczmarczyk była rola w filmie "Pitbull. Nowe porządki" Patryka Vegi. W 2012 roku miała miejsce premiera filmu niezależnego "Turysta", w którym również wzięła udział. Od 2011 roku role Anny Karczmarczyk poszerzyły się o wiele ról w polskich serialach. Aktorka pojawiła się między innymi w takich popularnych produkcjach jak "Siła wyższa", "Hotel 52", "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe", "To nie koniec świata", "Powiedz tak!", "Strażacy", "Ucho Prezesa" oraz "Za marzenia". Dodatkowo Anna Karczmarczyk zdecydowała się na udział w znanym programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Aktorka była uczestniczką piątej edycji show i ostatecznie wygrała ją w parze z Jackiem Jeschke.

Anna Karczmarczyk - życie prywatne

Anna Karczmarczyk urodziła się w Warszawie, jednak młodość spędziła w większości w Otwocku, gdzie mieszkała z rodziną. W lipcu 2018 roku aktorka wyszła za mąż za Pascala Litwina. Anna Karczmarczyk i Pascal Litwin spotykali się ze sobą od kilkunastu miesięcy. Ślub Anny Karczmarczyk odbył się 7 lipca 2018 roku pod Warszawą. Wydarzenie miało prywatny charakter, a jedynym źródłem informacji dla mediów były zdjęcia, które mąż Anny Karczmarczyk udostępnił w sieci. W jednym z wywiadów aktorka wyznała, że ma niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto. Anna Karczmarczyk ma 169 centrymetrów wzrostu i w 2018 roku skończyła 27 lat.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrskj
d2jrskj
d2jrskj