Trwa ładowanie...
ycipk-2lroqz
ycipk-2lroqz

Anna Korcz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Chopin - Pragnienie miłości (2002)

Operacja Samum (1999) (Karen)

Ojciec Mateusz () (Adrianna Grabek)

Ryś (2006) (Roma Molibden)

Dzieje Mistrza Twardowskiego (1995) (Cesarz Belzebub)

Ja wam pokażę! (2006) (Złośliwa)

Zdjęcie
Podziel się

Obdarzona charakterystyczną, południową urodą, polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, szerokiej publiczności znana przede wszystkim z roli Izabeli w serialu „Na Wspólnej”.

Urodziła się 30 lipca 1968 roku w Warszawie. Tamże, w 1992 roku ukończyła aktorskie studia w PWST. Za rolę Matki w dyplomowym przedstawieniu „Pelikan” wg Augusta Strindberga, otrzymała szereg nagród i wyróżnień na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Od początku kariery związana była z Teatrem Dramatycznym w Warszawie (1992-99) oraz z Teatrem Telewizji (1992-1998), tworząc kilka znaczących kreacji teatralnych (m.in. jako Natalia w „Trzech siostrach” Czechowa, czy Eleonora w „Zamku w Szwecji”).

Jej debiutem filmowym była rola w polsko-czechosłowackim, kostiumowym filmie Stanisława Różewicza „Nocny gość” (1989), w którym zagrała jeszcze jako studentka.

ycipk-2lroqz

Rok później wystąpiła w polsko – francuskim mini-serialu o „Napoleonie” (1990), a po pięciu latach przerwy od występów na ekranie – w baśni Krzysztofa Gradowskiego „Dzieje mistrza Twardowskiego” (1995).

Rok 1997 to udział w serialu Kazimierza Kutza „Sława i chwała”, a 1999 – występ u boku Bogusława Lindy, Marka Kondrata i Olafa Lubaszenki w znanym, wojennym filmie Władysława Pasikowskiego „Operacja Samum”.

W latach 2000-2001 pojawiła się gościnnie na planie telenoweli „Klan”, w 2000 roku wystąpiła w jednym z odcinków „Na dobre i na złe”, zaś w 2003 roku związała się z popularnym serialem „Na Wspólnej”, gdzie po dziś dzień kreuje postać Izabeli Brzozowskiej - ze względu na analogie charakterologiczne porównywanej czasem do legendarnej Alexis z „Dynastii”.

W międzyczasie zagrała baronową Rothschild w biograficznym obrazie Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości” (2002), koleżankę Judyty w komedii romantycznej „Ja wam pokażę!” (2006), na planie której spotkała swoją serialową koleżankę z planu, oraz Romę Molibden w komedii Stanisława Tyma „Ryś” (2007).

* Anna Korcz jest założycielką fundacji „Stop Przemocy – o Godność Człowieka”, której głównym celem jest propagowanie ART –u (ang. Agression Replacement Training) – Treningu Zastępowania Agresji.*

ycipk-2lroqz

W 2005 roku wzięła udział w I edycji „Tańca z gwiazdami”. Partnerował jej Robert Kochanek.

ycipk-2lroqz
ycipk-2lroqz