Trwa ładowanie...
d4monnl

Anna Korcz

Najnowsze informacje
3.5
(348 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d4monnl

Obdarzona charakterystyczną, południową urodą, polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, szerokiej publiczności znana przede wszystkim z roli Izabeli w serialu „Na Wspólnej”.

Urodziła się 30 lipca 1968 roku w Warszawie. Tamże, w 1992 roku ukończyła aktorskie studia w PWST. Za rolę Matki w dyplomowym przedstawieniu „Pelikan” wg Augusta Strindberga, otrzymała szereg nagród i wyróżnień na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

Od początku kariery związana była z Teatrem Dramatycznym w Warszawie (1992-99) oraz z Teatrem Telewizji (1992-1998), tworząc kilka znaczących kreacji teatralnych (m.in. jako Natalia w „Trzech siostrach” Czechowa, czy Eleonora w „Zamku w Szwecji”).

Jej debiutem filmowym była rola w polsko-czechosłowackim, kostiumowym filmie Stanisława Różewicza „Nocny gość” (1989), w którym zagrała jeszcze jako studentka.

Rok później wystąpiła w polsko – francuskim mini-serialu o „Napoleonie” (1990), a po pięciu latach przerwy od występów na ekranie – w baśni Krzysztofa Gradowskiego „Dzieje mistrza Twardowskiego” (1995).

Rok 1997 to udział w serialu Kazimierza Kutza „Sława i chwała”, a 1999 – występ u boku Bogusława Lindy, Marka Kondrata i Olafa Lubaszenki w znanym, wojennym filmie Władysława Pasikowskiego „Operacja Samum”.

W latach 2000-2001 pojawiła się gościnnie na planie telenoweli „Klan”, w 2000 roku wystąpiła w jednym z odcinków „Na dobre i na złe”, zaś w 2003 roku związała się z popularnym serialem „Na Wspólnej”, gdzie po dziś dzień kreuje postać Izabeli Brzozowskiej - ze względu na analogie charakterologiczne porównywanej czasem do legendarnej Alexis z „Dynastii”.

W międzyczasie zagrała baronową Rothschild w biograficznym obrazie Jerzego Antczaka „Chopin. Pragnienie miłości” (2002), koleżankę Judyty w komedii romantycznej „Ja wam pokażę!” (2006), na planie której spotkała swoją serialową koleżankę z planu, oraz Romę Molibden w komedii Stanisława Tyma „Ryś” (2007).

* Anna Korcz jest założycielką fundacji „Stop Przemocy – o Godność Człowieka”, której głównym celem jest propagowanie ART –u (ang. Agression Replacement Training) – Treningu Zastępowania Agresji.*

W 2005 roku wzięła udział w I edycji „Tańca z gwiazdami”. Partnerował jej Robert Kochanek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4monnl
d4monnl
d4monnl