Anna Przybylska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Jedna z najpiękniejszych, najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorek. Sławę i sympatię widzów przyniosła jej przede wszystkim pamiętna, komediowa rola Marylki Baki – jednej z policjantek na posterunku Wiesława Gabriela w telenoweli „Złotopolscy”.

Urodziła się 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Aktorką i osoba publiczną została przez przypadek. Nie planując żadnej większej kariery, zgłosiła się do jednej z agencji modelek, gdzie szybko odkryto jej aktorskie umiejętności.

Szczególną rolę w odkryciu Przybylskiej dla świata odegrał Radosław Piwowarski, w 1997 roku powierzając jej debiutancką, drugoplanową rolę „Suczki” w filmie „Ciemna strona Wenus”, a w 1998 roku – pamiętną, komiczną rolę policjantki Marylki Baki w serialu „Złotopolscy”.

Aktorka błyskawicznie zdobyła serca telewidzów, w ciągu dwóch lat stając się jedną z najpopularniejszych postaci polskiego show-biznesu. Z telenowelą związana była do 2007 roku, w międzyczasie dając kilkanaście znaczących występów filmowych i telewizyjnych. Jest samorodnym talentem, nigdy nie uczyła się w szkole teatralnej.

Jej najsłynniejszą rolą filmową była komediowa kreacja gadatliwej, energicznej Jadzi, żony ministra w komedii „Kariera Nikosia Dyzmy” Jacka Bromskiego, z Cezarym Pazurą w roli głównej (2002).

Świetne komediowe występy dała też u boku Olafa Lubaszenki i Michała Milowicza w komedii „Rób swoje, ryzyko jest twoje” Mariana Terleckiego (2002), jako Donata Fiok w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego (2002), pracownica banku w „Rysiu” Stanisława Tyma (2007), mechanik samolotowy w serialu „Lot 101” (1999), sąsiadka - policjantka w „Dniu świra” Marka Koterskiego (2002), pani Ania w „Dlaczego nie!” Ryszarda Zatorskiego oraz odtwórczyni gościnnych ról w sitcomach: „Niania”, „Lokatorzy”,„Daleko od noszy”.

Udział w tym ostatnim oraz rola Marylki Baki przyniosły jej statuetkę Melonika na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdyni dla Najlepszej Aktorki Komediowej (2005).

Zagrała główne role w filmach „Sezon na leszcza” Bogusława Lindy (2000), „Rh+” Jarosława Żamojdy (2004) i w polsko-austriackich „Lekcjach pana Kuki” Dariusza Gajewskiego (2007), ujawniając nieco większą wszechstronność i umiejętności dramatyczne. Jedną z najcenniejszych ról dla samej Przybylskiej, z uwagi na możliwość występu u boku Danuty Szaflarskiej i Wojciecha Malajkata jest ta w filmie TV „Królowa chmur”, zrealizowanym przez Piwowarskiego w ramach cyklu „Święta polskie” (2003).

Ostatnio wzięła udział w dwóch międzynarodowych produkcjach – obu z gatunku thrillera, kręconych w Polsce z mieszaną obsadą. Pierwszy z nich – „Izolator” zrealizowany został przez znanego autora zdjęć filmowych (m.in. do filmów Wonga Kar-Waia), Christophera Doyle’a, z kolei „Kierowca” Jerome’a Dassiera może poszczycić się udziałem wielkiej gwiazdy kina – „nieśmiertelnego” Christophera Lamberta.

Ostatnim filmem z udziałem Przybylskiej jest komedia Olafa Lubaszenki „Złoty środek”, na planie której aktorka pojawi się w męskim przebraniu (2009).

Od kilku lat Anna Przybylska regularnie wygrywa rankingi na najpiękniejszą i najseksowniejszą polską aktorkę (m.in. w rankingu przeprowadzonym przez firmę „Durex”).

Dwukrotnie była bohaterką rozbieranych sesji dla „Playboya”. Chętnie i często angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne, zwłaszcza w pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Od 2004 roku jest ambasadorką marki kosmetycznej Astor. Swego czasu występowała z poznańskim kabaretem „Afera”.

Data urodzenia

26.12.1978

Miejsce urodzenia

Gdynia, Polska

Data śmierci

05.10.2014

Filmografia

Gwiazdka w Złotopolicach (Marylka Baka)

Bokser

Sęp (Natasza)

Dzień Świra

Sezon na Leszcza (Laska)

Kariera Nikosia Dyzmy (Jadzia, żona ministra Jaszuńskiego)

Rób swoje, ryzyko jest twoje (Gryzelda, Beata)

Superprodukcja (Donata Fiok)

Królowa chmur (Kasia)

Bilet na Księżyc

Daleko od noszy 2 (Doktor Karina)

Załoga G (Juarez)

Kierowca (Julia)

Daleko od noszy (doktor Karina)

Ryś (Jolka)

Rh+ (Marta)

Ciemna strona Wenus (Suczka)

Klub szalonych dziewic (Karolina Słomka)

Złoty środek (Mirka/Mirek)

Izolator (Ojka)

Lekcje pana Kuki (Ala)

Dlaczego nie! (Pani Ania)

Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Lot 001 (Julia)