Trwa ładowanie...
artysta
10-02-2012 13:10

''Artysta'' w kinach, Uggie do Oscara?

''Artysta'' w kinach, Uggie do Oscara?Źródło: Forum Film
d1sct5e
d1sct5e

Od piątku 10 lutego, w „Artyście*Michela Hazanaviciusa, obok nominowanych do Oscara Jeana Dujardina i Bérénice Bejo, oglądać będziemy także doskonałego aktora o imieniu Uggie.*

Uggie, uroczy i utalentowany pies rasy Jack Russell Terrier, jest nieodłącznym towarzyszem głównego bohatera filmu, gwiazdy kina niemego George'a Valentina. Valentina poznajemy u szczytu powodzenia, gdy na ekranie skutecznie i elegancko, z uśmiechem na twarzy walczy ze złem, odznaczając się przy tym sprytem, dowcipem i wdziękiem. Ale nie byłoby jego sukcesów bez Uggiego!

Grający Valentina Dujardin czule wspominał swą pracę z Uggiem. – Okazało się, że on bez trudu kradnie wszelkie wspólne sceny. Poza tym nie było żadnych kłopotów, wystarczyło tylko posłuchać rad treserów. Pewną trudnością było jedynie to, że nieustannie musiałem nosić w kieszeni kiełbaski. Pod koniec dnia sam czułem się jak wielka kiełbaska – śmiał się aktor.

Należy zaznaczyć, że Uggie nie jest filmowym debiutantem. Zagrał już przedtem w „Wodzie dla słoni” (2011) oraz licznych reklamach. Ale to za występ w „Artyście” uhonorowano go prestiżową nagrodą Palm Dog Award, przyznawaną od 2001 roku w Cannes czworonożnym wykonawcom za wybitne osiągnięcia w filmie.

d1sct5e

Droga Uggiego do sławy nie była łatwa. Urodzony w 2002 roku pies został uznany przez swych właścicieli za zbyt nieznośnego i omal nie trafił do schroniska. Uratował go treser Omar Von Muller, u którego Uggie ma dom do dzisiaj. Von Muller zapowiedział, że po ceremonii oscarowej Uggie wycofa się z życia publicznego, co zasmuci zapewne wielu jego wielbicieli, którzy uważają, że w „Artyście” Uggie przyćmił wszystkie inne gwiazdy!

O filmie:

„Artysta” to namiętny romans i sentymentalna podróż do złotego okresu kina. Film, którego akcja rozgrywa się pod koniec lat 20. XX wieku, po mistrzowsku łączy klasyczną, czarno-białą poetykę ze zrozumieniem oczekiwań współczesnego widza. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny bohater kina przygodowego George Valentin (Dujardin) podzieli los „wielkich zapomnianych”? Czy płomienne uczucie, które wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller (Bejo) zainspiruje go do walki o miejsce w świecie dźwiękowego Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

„Artystę” już od piątku 10 lutego w można oglądać w następujących miastach: *ZOBACZ LISTĘ KIN, W KTÓRYCH JUŻ TERAZ MOŻESZ ZOBACZYĆ FILM.*

d1sct5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sct5e