Trwa ładowanie...
d2w947q

Ashley Olsen

Najnowsze informacje
4.3
(277 głosów)
Oceń:
d2w947q

Amerykańska aktorka, jedna ze słynnych sióstr-bliźniaczek. Gwiazda serialu komediowego „Pełna chata”, który był emitowany przez osiem lat.

Ashley Fuller Olsen urodziła się 13 czerwca 1986 roku. Ma siostrę bliźniaczkę Mary-Kate, która jest od niej młodsza o 2 minuty i niższa o 2 centymetry. Bliźniaczki mają jeszcze młodszą siostrę Lizzy i starszego brata Trenta. Z drugiego małżeństwa ojca mają dwójkę młodszego rodzeństwa.

Kariera Olsen rozpoczęła się w wieku trzech miesięcy, kiedy grała z siostrą w reklamach. Następnie w wieku dziewięciu miesięcy pojawiły na planie serialu "Pełna chata", w którym obie siostry grały na zmianę rolę Michelle Tanner, najmłodszej córki głównego bohatera, wdowca Danny'ego Tannera. Z miejsca stały się ulubienicami widzów. Serial był emitowany przez osiem lat.

Bliźniaczki jeszcze w trakcie kręcenia "Pełnej chaty" brały udział w innych produkcjach. Jednak nie cieszyły się one uznaniem w branży filmowej i telewizyjnej, jedna z nich przyniosła nawet nominację do Złotej Maliny ("Nowy Jork, nowa miłość") w kategorii najgorszego ekranowego duetu.Olsen nagrała także wraz z siostrą talk show pt. „The Adventures of Mary-Kate and Ashley”. W 1995 roku rodzice dziewczynek założyli własną firmę produkującą filmy.

Gdy w 1995 roku nakręcono ostatni odcinek "Pełnej Chaty", nikt nie wróżył im wielkiej kariery. Jednak stało się inaczej. Już w 1995 roku wcieliły się w postać Alyssy Callaway i Amandy Lemmon w filmie kinowym "Czy to ty czy to ja". W 1998 roku nagrały nowy serial "Bliźniaczki" jednak nie zrobił on takiej furory jak "Pełna Chata".Później nagrano jeszcze kilka filmów pełnometrażowych takich jak "When in Rome", "Getting there" czy ”Dziewczyny w Nowym Jorku".

Kariera aktorska sióstr nie rozwijała się w zawrotnym tempie, a media skupiały się głównie na licznych skandalach, które są specjalnością sióstr Olsen. Najbardziej znane siostry świata sprawiały kłopoty już od najmłodszych lat. Wstąpiły w przemysł filmowy zbyt szybko (w wieku 3 miesięcy), co w fatalny sposób przełożyło się na ich usposobienie. Mary-Kate i Ashley wielokrotnie nie potrafiły dojść do porozumienia w sprawach biznesowych. Co więcej, Ashley nie znosi nieustannej huśtawki emocjonalnej, jaką każdego dnia funduje jej Mary-Kate.

W dorosłość siostry wkroczyły ze 180 milionami dolarów, które zarobiły własną ciężką pracą, z własną linią kosmetyków i ubrań. Siostry prowadzą również własny magazyn o nazwie „Mary-Kate and Ashley”. Powstał także serial animowany „Mary-Kate i Ashley w akcji” z 2001 roku, składający się z 26 odcinków.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w947q
d2w947q
d2w947q