Trwa ładowanie...
d2k0emr

Ashton Kutcher

Najnowsze informacje
4.0
(429 głosów)
Oceń:
d2k0emr

Aktor, producent, inwestor. W 2000 roku pomagał założyć Katalyst, firmę produkcyjną zajmującą się tworzeniem oryginalnego kontentu dla filmu, telewizji oraz mediów cyfrowych. W 2010 roku został uznany przez Time Magazine za jednego z setki najbardziej wpływowych ludzi świata, a Katalyst znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce najbardziej inspirujących i innowatorskich firm w rankingu Ad Age. Kutcher, który zyskał po raz pierwszy sławę dzięki serialowi „Różowe lata 70-te”, obecnie jest znany przede wszystkim z występów w serialu „Dwóch i pół”, ale ma na swoim koncie występy w takich filmach jak „Strażnik” Andrew Davisa, „Walentynki” Garry’ego Marshalla czy „Efekt motyla” Erica Bressa. Człowiek - orkiestra. Tak najprościej można opisać Ashtona Kutchera. Człowiek - orkiestra. Tak najprościej można opisać Ashtona Kutchera. Podczas studiów na uniwersytecie w Iowa (kierunek inżynieria biochemiczna) wygrał konkurs „Fresh Faces of Iowa”. Główną nagrodą była wycieczka do Nowego Jorku i udział w dużo większej
imprezie, podczas której agencje wybierały modeli i modelki.

Mimo, że tym razem zajął drugie miejsce (przegrał z innym przyszłym aktorem Joshem Duhamelem), podpisał kontrakt z agencją Next. Jako model wystąpił m.in. w reklamach Calvina Kleina, oraz chodził na wybiegach w Paryżu i Mediolanie. W 1998 roku przeprowadził się do Los Angeles, żeby spróbować swoich sił w aktorstwie. I znowu mu się poszczęściło. Już na pierwszym castingu dostał rolę. Ashton, jako przystojny, ale niezbyt bystry Michael Kelso trafił do obsady serialu „Różowe lata 70-te”. Produkcja szybko okazała się hitem, nakręcono aż 200 odcinków (do 2006 roku). Oprócz Kutchera, występowali w niej – Mila Kunis (obecnie partnerka aktora), Topher Grace, czy Wilmer Valderrama. W międzyczasie młody aktor dostawał także bardziej intratne propozycje. Przegrał, co prawda walkę o główną rolę w „Pearl Harbor” z Joshem Hartnettem, ale na swoim koncie ma takie produkcje jak „Stary, gdzie moja bryka?” (2000), „Nowożeńcy” (2003), czy „Zgadnij kto” (2005). Mimo, że te komedie nie były dobrze oceniane przez krytyków,
okazały się kasowymi hitami.

Ashton często angażuje się też w inne przedsięwzięcia. To on stworzył, wyprodukował i prowadził kultowy już show „Punk’D”, który można oglądać na kanale MTV. Kutcher wkręcał w nim gwiazdy show biznesu. A to nie jedyne jego producenckie osiągnięcia.
- w 2004 roku wyprodukował i zagrał w filmie „Efekt motyla”,
- w 2009 roku wyprodukował i zagrał w filmie „Amerykańskie ciacho”
- w 2010 roku wyprodukował i zagrał w filmie „Pan i Pani Killer”,

Oprócz tego ma na swoim koncie produkcję kilku telewizyjnych programów i reality show, m.in. „The Beauty and the Geek”, czy „The Real Wedding Crashers”.

Jest także aktywny na biznesowym polu. Inwestuje w nowe technologie – Skype, Foursquare, Airbnb, Path, czy Fab.com. Występował w reklamach aparatów Nikon, a w 2011 roku razem z modelka Alessandrą Ambrosio promowali ubrania brazylijskiej firmy Colcci. W wywiadzie dla magazynu GQ przyznał, że jego kariera nie potoczyła się tak jakby tego chciał. „Filmy, w których grałem okazały się bardzo kasowe, ale nie były najwyższych lotów. Nie musiałem czekać na opinię krytyków, by dowiedzieć się, że były „gówniane”. Powiedzieli mi o tym moi przyjaciele. Za to właśnie ich cenię, że niezależnie od wszystkiego, są ze mną szczerzy” – tłumaczył. W 2011 roku podjął się nie lada wyzwania. Zastąpił kontrowersyjnego Charliego Sheena w popularnym serialu „Dwóch i pół”. Mimo, że było to zadanie prawie niemożliwe, Kutcher sprawił, że show ogląda teraz jeszcze więcej widzów. W 2012 roku wyprzedził Sheena na liście najlepiej zarabiających aktorów telewizyjnych. Za jeden odcinek otrzymuje aż 700 tysięcy dolarów.Rola w filmie „jOBS”
jest wyjątkowa pod wieloma względami. Oprócz hołdu, który Ashton chciał złożyć swojemu idolowi, jest to też dla niego szansa na powrót do hollywoodzkiej pierwszej ligi. I jak na razie ma na to wielkie szanse. Krytycy zgodnie twierdzą, że jako Jobs wzniósł się na wyżyny aktorskiego talentu.

Ashton stał się sławny nie tylko dzięki swoim filmowym dokonaniom. W 2003 roku ożenił się z Demi Moore i od tego czasu stał się ulubieńcem prasy kolorowej. Szczególnie, że małżonkowie dzielili się swoją prywatnością m.in. z użytkownikami Twittera, wrzucając do sieci bardzo osobiste zdjęcia. Ich związek skończył się głośnym skandalem. W 2011 roku kochanka Kutchera opowiedziała o ich romansie w prasie, a upokorzona Demi zdecydowała się na separację. Rozwód wzięli w 2012 roku. Od tego czasu spotyka się z aktorką Milą Kunis, ale tym razem nie zdradza już mediom żadnych szczegółów związku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k0emr
d2k0emr
d2k0emr