Trwa ładowanie...
d13ymhe

Barry Sonnenfeld

Najnowsze informacje
4.0
(7 głosów)
Oceń:
d13ymhe

BARRY SONNENFELD rozpoczynał karierę jako operator filmowy, współpracował z braćmi Coen przy ich pierwszym pełnometrażowym obrazie Blood Simple. Współpracował, z braćmi Coen, także podczas realizacji kolejnych filmów: Raising Arizona i Ścieżka strachu. Inne filmy, do których realizował zdjęcia to Wyrzuć mamę z pociągu (Throw Momma From the Train), Three O’Clock High, Duży, Kiedy Harry poznał Sally oraz Misery.

Sonnenfeld otrzymał nagrodę Emmy Award w 1985 roku za pracę nad produkowanym dla telewizji Out of Step oraz Clio Awards za reżyserię reklamówki firmy Nike pod tytułem Dog oraz serii reklam dla koncernu Isuzu i Reebok. W 1991 roku, Sonnenfeld zadebiutował jako reżyser na dużym ekranie komedią Rodzina Addamsów. Kolejnymi filmami reżysera były For Love or Money, udana kontynuacja historii rodziny Addamsów zatytułowana zwyczajnie Rodzina Addamsów 2, w której Sonnenfeld zagrał epizod, wreszcie tryumfalny Dorwać małego, którego był producentem i w którym również zagrał małą rolę (boya hotelowego) i największy sukces sezonu 1997 Faceci w czerni z Tommy'm Lee Jones i Willem Smithem. Sonnenfeld wraz z firmą Jersey Films Danny'ego De Vito wyprodukował wyjątkowo udaną adaptację powieści Elmore'a Leonarda pod tutyłem Co z oczu, to z serca, w której wystąpili George Clooney i Jennifer Lopez.

Sonnenfeld wraz z Barry'm Josephsonem stworzył Sonnenfeld-Josephson Worldwide Entertainment, firmę zajmującą się zarówno produkcją kinową, jak i telewizyjną. Firma ma na swoim koncie dwa seriale, które debiutowały jesienią zeszłego roku na antenie amerykańskiej stacji ABC, są to: Fantasy Island i Maximum Bob.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ymhe
d13ymhe
d13ymhe