Trwa ładowanie...
d21dt9w

Bartek Kasprzykowski

Najnowsze informacje
3.4
(405 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Szczecin

Filmografia:
d21dt9w

Aktor teatralny i filmowy, szerokiej publiczności znany przede wszystkim z występów w serialach „Magda M.” i „Ranczo”.

Urodził się 19 maja 1977 roku w Szczecinie.

O zostaniu aktorem marzył od wczesnej podstawówki, od małego „bawiąc się” w kabaret, pantomimę i taniec. Nie był to jedyny przejaw artystycznych zainteresowań przyszłego aktora – jako młodzieniec pisał również wiersze.

W 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, jeszcze w tym samym roku wiążąc się z Teatrem Starym w Krakowie.

Choć od pracy w teatrze woli tę na planie filmowym, to właśnie scenę teatralną uważa za najlepszą szkołę zawodu i najbardziej odpowiednie, niezastąpione miejsce dla szlifowania warsztatu. Jego wymarzoną rolą dramatyczną jest kreacja księcia Myszkina z „Idioty” Dostojewskiego.

Miał szczęście zadebiutować w filmie już na II roku studiów i to od razu w dużej roli Andrzeja Radka w telewizyjnej ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace” w reżyserii Pawła Komorowskiego (1998, wersja kinowa z 2000 roku).

Już jako dyplomowany aktor wystąpił w tytułowej roli w spektaklu Teatru TV „Noc Helvera” w reżyserii Barbary Sass (2000), co po dziś dzień wspomina jako jedno z większych wyzwań aktorskich w swoim życiu. W tym samym roku zagrał u Waldemara Krzystka w „Nie ma zmiłuj” (2000).

Po kilku latach przerwy od występów na ekranie pojawił się w epizodycznej roli w głośnej produkcji „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2004) z Piotrem Adamczykiem, a od 2005 roku związany był z popularnym serialem „Magda M.” (2005-2007), gdzie kreował postać mecenasa Wojciecha Płaski – wspólnika Piotra. Rola nieco nieporadnego, nieśmiałego, „ciapowatego” prawnika przyniosła mu spory rozgłos i sympatię widzów.

Na planie serialu miał okazję spotkać się i stworzyć zgrany team wraz z kolegami ze szkoły aktorskiej – Katarzyną Bujakiewicz i Pawłem Małaszyńskim.

W 2007 roku wystąpił w tytułowej roli w nawiązującym do „Stawki większej niż życie” serialu komediowym „Halo, Hans! Czyli nie ze mną te numery!” Wojciecha Adamczyka. Mimo, że film nie cieszył się zbyt dużym powodzeniem wśród telewidzów i nie doczekał się kontynuacji, na zawsze pozostanie znany jako pierwszy i, jak do tej pory jedyny polski sitcom historyczny.

Rok 2007 to także występ na dużym ekranie, w filmie Janusza Kamińskiego „Hania” z Agnieszką Grochowską oraz gościnny udział w sitcomie „Niania”.

* W 2008 roku ponownie spotkał się z Wojciechem Adamczykiem, grając wikarego Roberta w znanym serialu „Ranczo” z Cezarym Żakiem. W tymże roku dołączył także do obsady serialu „Teraz albo nigdy!” z Mateuszem Damięckim, Rafałem Królikowskim, Agatą Buzek, Martą Żmudą – Trzebiatowską, Janem Wieczorkowskim i Katarzyną Maciąg.*

Jest fanem kabaretu „Mumio” oraz twórczości filmowej Tima Burtona i Woody’ego Allena.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21dt9w
d21dt9w
d21dt9w