Trwa ładowanie...
dxjinve
dxjinve

Bartek Kasprzykowski - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Szczecin

Filmografia:

Nie ma zmiłuj (2000) (salesman Rysiek)

Syzyfowe prace (2000) (Andrzej Radek)

Syzyfowe prace (serial) () (Andrzej Radek)

Komisarz Alex () (Grzegorz Szczerbiak)

Podejrzani zakochani (2013) (Albert)

Wielkie ucieczki () (Ilya Popow)

Wszyscy kochają Romana () (Roman)

Toy Story 3 (2010) (Ken)

Hania (2007) (Janek)

Asterix na Olimpiadzie (2007) (Mordikus)

Życie nad rozlewiskiem () (Janusz)

Miłość nad rozlewiskiem () (Janusz)

Grzeszni i bogaci () (Rodżer Blejk)

Milczenie jest złotem (2009) (Jurek)

Dom nad rozlewiskiem () (Janusz)

Teraz albo nigdy! () (Robert)

Halo, Hans! () (Hans Klopps, agent J-24)

Ranczo () (wikary Robert)

Magda M. () (Wojciech Płaska)

Zdjęcie
Podziel się

Aktor teatralny i filmowy, szerokiej publiczności znany przede wszystkim z występów w serialach „Magda M.” i „Ranczo”.

Urodził się 19 maja 1977 roku w Szczecinie.

O zostaniu aktorem marzył od wczesnej podstawówki, od małego „bawiąc się” w kabaret, pantomimę i taniec. Nie był to jedyny przejaw artystycznych zainteresowań przyszłego aktora – jako młodzieniec pisał również wiersze.

W 2000 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, jeszcze w tym samym roku wiążąc się z Teatrem Starym w Krakowie.

dxjinve

Choć od pracy w teatrze woli tę na planie filmowym, to właśnie scenę teatralną uważa za najlepszą szkołę zawodu i najbardziej odpowiednie, niezastąpione miejsce dla szlifowania warsztatu. Jego wymarzoną rolą dramatyczną jest kreacja księcia Myszkina z „Idioty” Dostojewskiego.

Miał szczęście zadebiutować w filmie już na II roku studiów i to od razu w dużej roli Andrzeja Radka w telewizyjnej ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace” w reżyserii Pawła Komorowskiego (1998, wersja kinowa z 2000 roku).

Już jako dyplomowany aktor wystąpił w tytułowej roli w spektaklu Teatru TV „Noc Helvera” w reżyserii Barbary Sass (2000), co po dziś dzień wspomina jako jedno z większych wyzwań aktorskich w swoim życiu. W tym samym roku zagrał u Waldemara Krzystka w „Nie ma zmiłuj” (2000).

Po kilku latach przerwy od występów na ekranie pojawił się w epizodycznej roli w głośnej produkcji „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2004) z Piotrem Adamczykiem, a od 2005 roku związany był z popularnym serialem „Magda M.” (2005-2007), gdzie kreował postać mecenasa Wojciecha Płaski – wspólnika Piotra. Rola nieco nieporadnego, nieśmiałego, „ciapowatego” prawnika przyniosła mu spory rozgłos i sympatię widzów.

Na planie serialu miał okazję spotkać się i stworzyć zgrany team wraz z kolegami ze szkoły aktorskiej – Katarzyną Bujakiewicz i Pawłem Małaszyńskim.

dxjinve

W 2007 roku wystąpił w tytułowej roli w nawiązującym do „Stawki większej niż życie” serialu komediowym „Halo, Hans! Czyli nie ze mną te numery!” Wojciecha Adamczyka. Mimo, że film nie cieszył się zbyt dużym powodzeniem wśród telewidzów i nie doczekał się kontynuacji, na zawsze pozostanie znany jako pierwszy i, jak do tej pory jedyny polski sitcom historyczny.

Rok 2007 to także występ na dużym ekranie, w filmie Janusza Kamińskiego „Hania” z Agnieszką Grochowską oraz gościnny udział w sitcomie „Niania”.

* W 2008 roku ponownie spotkał się z Wojciechem Adamczykiem, grając wikarego Roberta w znanym serialu „Ranczo” z Cezarym Żakiem. W tymże roku dołączył także do obsady serialu „Teraz albo nigdy!” z Mateuszem Damięckim, Rafałem Królikowskim, Agatą Buzek, Martą Żmudą – Trzebiatowską, Janem Wieczorkowskim i Katarzyną Maciąg.*

Jest fanem kabaretu „Mumio” oraz twórczości filmowej Tima Burtona i Woody’ego Allena.

dxjinve
dxjinve