Trwa ładowanie...
dxvopnt

Beata Kozidrak

Najnowsze informacje
4.1
(200 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Lublin

Filmografia:

Pan Kleks w Kosmosie (1989) (księżniczka z Rock Planety)

Seriale:

Niania (we własnej osobie - gościnnie)

Dyskografia:

Beata (1998)
Teraz płynę (2005)
B3 (2016)

dxvopnt
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Beata Kozidrak to jednak ze współzałożycielek zespołu Bajm, znana polska wokalistka, laureatka dwóch Fryderyków. Ma swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.

Beata Kozidrak – krótka biografia

Beata Kozidrak to urodzona w Lublinie w 1960 roku piosenkarka, która karierę muzyczną rozpoczęła w czasach liceum. Początkowo należała do chóru szkolnego, później występowała w klubach studenckich i domach kultury z bratem Jarosławem.

W 1978 roku powstał czteroosobowy zespół Bajm, którego nazwa wzięła się od pierwszych liter imion jego założycieli – Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa (przyszłego męża artystki), Jarosława Kozidraka oraz Marka Winiarskiego. Zespół zadebiutowałam na festiwalu w Opolu w tym samym roku z piosenką "Piechotą do lata" i wtedy też zdobył ogólnopolski rozgłos.

Beata Kozidrak to autorka tekstów Bajmu. Poza wieloletnią pracą z zespołem piosenkarka wydała też solowe albumy "Beata" (1998), "Teraz płynę" (2005) i "B3" (2016).

Beata Kozidrak – piosenki, film, telewizja

Znane utwory Beaty Kozidrak, które trafiły do filmowych ścieżek dźwiękowych, to "Rzeka marzeń" do "W pustyni i w puszczy" (1973) oraz "Stara baśń" do filmu "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" (2003).

Filmowe występy Beaty Kozidrak ograniczają się do roli księżniczka z Rock-Komety w filmie "Pan Kleks w Kosmosie" (1988) i gościnnego występu w odcinku serialu "Niania" we własnej osobie. Artystka pojawiła się też jako trenerka w programie "Bitwa na głosy" w 2012 roku, została także kapitanem jury w drugiej odsłonie programu "Śpiewajmy razem. All Together Now" w 2019 roku.

Beata Kozidrak – kariera muzyczna i Bajm

Początki kariery scenicznej Beaty Kozidrak związane są z Bajmem, z którym artystka nagrała 10 albumów studyjnych. Pierwszy krążek zatytułowany "Bajm" ukazał się w 1983 roku, a wokalistka napisała teksty wszystkich utworów. Kozidrak była autorką piosenek również na kolejnych płytach zespołu.

Największe przeboje Beaty Kozidrak i Bajmu, które ukazywały się na przestrzeni lat, to m.in. "Józek, nie daruję ci tej nocy", "Co mi Panie dasz", "Nie ma wody na pustyni", "Biała armia", "Ta sama chwila" czy "Myśli i słowa".

Dotychczas ukazały się trzy płyty solowe Beaty Kozidrak. Są to "Beata" z singlami takimi jak "Siedzę i myślę" oraz "Taka Warszawa", wydany w 2005 roku album "Teraz płynę", na którym znalazł się utwór "Złota brama", a także krążek "B3" z 2016 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxvopnt
dxvopnt
dxvopnt