Trwa ładowanie...
d2zeftw

Ben Chaplin

Najnowsze informacje
4.0
(28 głosów)
Oceń:
d2zeftw

Pierwszą dużą rolę Chaplin(zdj. Warner) zagrał w romantycznej komedii Michaela Lehmanna "Jak pies z kotem", gdzie wystąpił z Umą Thurman i Janeane Garofalo. Ostatnio zdobył uznanie rolą szeregowca Jacka Bella w dramacie wojennym Terence'a Malicka "Cienka czerwona linia", gdzie zagrali także Sean Penn, Woody Harrelson, Nick Nolte oraz George Clooney.

Inne filmy w których wystąpił to "Stracone dusze" Janusza Kamińskiego z Winoną Ryder, "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland, z Jennifer Jason Leigh i Maggie Smith, "Feast of July" Chrisa Menaula i "Okruchy dnia" Jamesa Ivory z Anthony Hopkinsem i Emmą Thompson. Wkrótce zobaczymy go w "Fool Proof" Barbeta Schroedera z udziałem Sandry Bullock, oraz w filmie akcji z Hongkongu pod tytułem "The Touch."

Jest także uznanym aktorem scenicznym. Sztuki, w których zagrał to między innymi "The Neighbour" w reżyserii Johna Burgess, wystawiana przez Royal National Theatre, "Peaches" Jamesa McDonalda w Royal Court Theatre oraz "Szklana menażeria" w reżyserii Sama Mendesa wystawiana przez Donmar Warehouse, za rolę w której Chaplin był nominowany do nagrody Oliviera.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zeftw
d2zeftw
d2zeftw