Trwa ładowanie...
ben hur

Ben Hur ma swoją Esther

Share
Ben Hur ma swoją Esther
d3wla0x

Nazanin Boniadi zagra główną kobiecą role w filmie "Ben-Hur".

Urodzona w Iranie aktorka wcieli się w Esther, niewolnicę, w której zakochuje się główny bohater. Rolę tę wcześniej otrzymała Gal Gadot, ale musiała zrezygnować ze względu na inne zobowiązania.

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym filmem pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

d3wla0x

Przypomnijmy, że bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

W obsadzie znaleźli się już Jack Huston (Ben Hur), Morgan Freeman, Pedro Pascal, Toby Kebbell oraz Ayelet Zurer.

Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures. Za kamerą staje Timur Bekmambetov.

Światową premierę zaplanowano na 26 lutego 2016 roku.

Nazanin Boniadi ostatnio występowała w serialu "Homeland".

d3wla0x

Podziel się opinią

Share
d3wla0x
d3wla0x