Trwa ładowanie...
d343xvp

Benedict Cumberbatch matematycznym geniuszem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benedict Cumberbatch matematycznym geniuszem
d343xvp

Producenci przedstawili nowe fotosy z filmu "The Imitation Game", w którym Benedict Cumberbatch wciela się w genialnego matematyka i kryptologa Alana Turinga.

- Był niezwykłym człowiekiem - o swojej postaci mówi Cumberbatch. - Mam nadzieję, że film ten odda sprawiedliwość temu niedocenianemu bohaterowi.

Żyjący w latach 1912-1954 Turing przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz do powstania nowej nauki - informatyki. Zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer i wynalazł tak zwany test Turinga, za pomocą którego do dziś szacuje się zdolności maszyn do posługiwania się naturalnym językiem i do logicznego, samodzielnego myślenia. Sukcesy w życiu zawodowym nie przełożyły się na powodzenie w życiu osobistym. W 1952 roku Turing przyznał, że jest homoseksualistą, za co został skazany przez sąd za naruszanie moralności publicznej. Chcąc uniknąć więzienia, zdecydował się na rozwiązanie alternatywne - kastrację chemiczną. Wyrok sprawił, że naukowiec został odsunięty od ważnych badań i poufnych informacji. W 1954 Turing popełnił samobójstwo zjadając zatrute cyjankiem jabłko.

"The Imitation Game" wyreżyserował Morten Tyldum. Scenariusz na podstawie książki Andrew Hodgesa "Alan Turing: The Enigma" napisał Graham Moore. U boku Cumberbatcha występują m.in. Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong, Rory Kinnear, Charles Dance, Allen Leech i Matthew Beard.

Zdjęcia z filmu można zobaczyć tutaj.

d343xvp

Podziel się opinią

Share
d343xvp
d343xvp