Trwa ładowanie...
d1relvu

Biała noc

Najnowsze informacje
3.1
(9 głosów)
Oceń:
d1relvu

„Biała noc” (Nuit blanche) to francuski thriller akcji z 2011 roku. Obraz jest przepełniony dynamicznymi i wartkimi ujęciami pościgów samochodowych, strzelanin i bijatyk, który trzyma widza w napięciu aż do ostatniej minuty. Reżyserem filmu jest Frédéric Jardin, zaś scenariusz prócz niego napisali Olivier Douyère i Nicolas Saada. Muzykę skomponował Nicolas Errèra.

Dramatyczny pościg samochodowy pustymi ulicami Paryża. Torba z pokaźną ilością kokainy zmienia właściciela. Jeden z napastników zostaje rozpoznany. Sprawa się komplikuje. Vincent otrzymuje wiadomość, że jego syn został porwany. Chcąc go uratować, musi oddać towar. Jednocześnie okazuje się, że sam padł ofiarą spisku. Wielki nocny klub taneczny Le Tarmac staje się sceną skomplikowanej intrygi, w której głośna muzyka towarzyszy walce o dziecko i reputację Vincenta.

W świecie, w którym nikt nikomu nie ufa, Vincent nie ma wyjścia i musi grać na dwa fronty. W ostatniej chwili niespodziewanie otrzymuje jednak pomoc z najmniej oczekiwanej strony. Długa, biała noc nie dla wszystkich zakończy się jednak szczęśliwie…

W filmie „Biała noc” w rolach głównych zagrali: Birol Ünel jako Yilmaz, Tomer Sisley (znany polskim widzom m.in. z filmu "Largo Winch") jako Vincent, Joey Starr – Feydek, Julien Boisselier – Lacombe, Serge Riaboukine – Marciano, Laurent Stocker – Manuel, Samy Seghir – Thomas, Dominique Bettenfeld – Alex, Adel Bencherif – Abel.

Biała noc
Tytuł oryginalny

Nuit blanche

Gatunek

akcji, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

98 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1relvu
d1relvu
d1relvu