Trwa ładowanie...
d4d2ldo

Cameron Crowe

Najnowsze informacje
3.8
(4 głosy)
Oceń:
d4d2ldo

Urodził się w Palm Springs, wychował w San Diego w Kalifornii. W wieku piętnastu lat rozpoczął karierę dziennikarską współpracując z takimi pismami jak "Playboy", "Penthouse" oraz "Los Angeles Times". W wieku szesnastu lat nawiązał współpracę z "Rolling Stone", dla którego przygotowywał profile m.in. Davida Bowie, Neila Younga, Erica Claptona oraz członków zespołu Led Zeppelin.
W roku 1979 Crowe rozpoczął pracę nad książką, która dokumentować miała życie ówczesnych nastolatków. "Fast Times at Ridgemont High" stała się bestsellerem i została sfilmowana przez Amy Heckerling. Film, wydany u nas na kasetach video pod tytułem "Beztroskie lata w Ridgemont High", był wielkim sukcesem kasowym i zwrócił uwagę na występujących w nim aktorów, wśród których byli: Sean Penn, Jennifer Jason Leigh, Judge Reinhold, Forest Whitaker, Nicolas Cage i Eric Stolz. Scenariusz Crowe'a otrzymał nominację do nagrody Writers Guild of America za najlepszą adaptację.
W roku 1989 Crowe zadebiutował jako reżyser filmem "Say Anything" ("Nic nie mów"), następnie zrealizował wysoko ocenioną przez krytykę komedię romantyczną "Singles" ("Samotnicy"). Wydał książkę "Conversations With Wilder", zapis rozmów z reżyserem Billym Wilderem. Za scenariusz do filmu "Jerry Maguire" otrzymał nominację do Oscara.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2ldo
d4d2ldo
d4d2ldo