Trwa ładowanie...
d3uclw0

Cezary Kosiński

Najnowsze informacje
4.1
(56 głosów)
Oceń:
d3uclw0

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Popularność zawdzięcza roli doktora Jacka Mejera w serialu „Na dobre i na złe”.

* Cezary Kosiński urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Bielsku Podlaskim.* W młodości marzył o zostaniu architektem. Młodość spędził w Brańsku, gdzie mieszkał wraz z rodzicami i uczęszczał do szkoły. Już w szkole podstawowej czynnie brał udział w konkursach recytatorskich. Uczęszczał do liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. W tym czasie sam uczył się grać na gitarze.

* W 1996 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, na wydziale aktorstwo.*Rok później Grzegorz Jarzyna obsadził go w roli Sidneya Price'a w spektaklu „Bzik tropikalny” (Teatr Rozmaitości w Warszawie).

Kosiński grał także w innych przedstawieniach tego reżysera, m.in. Albina w „Magnetyzmie serca” wg Aleksandra Fredry. Do ważniejszych wcieleń teatralnych Kosińskiego należy tytułowa rola w „Księciu Myszkinie” inspirowanym „Idiotą” Fiodora Dostojewskiego.

Wystąpił w ponad 40 filmach i serialach. Do ważniejszych ról filmowych w dorobku Kosińskiego należy ta z „Długu” Krzysztofa Krauzego. Zagrał w paru pełnometrażowych filmach takich jak "Pieniądze to nie wszystko", "Fuks", "Pan Tadeusz". Szerszą popularność zawdzięcza roli doktora Jacka Mejera w serialu „Na dobre i na złe”. W 2007 roku prowadził w TVP 2 wspólnie z Pawłem Burczykiem teleturniej „Wielki Poker”.

Cezary Kosiński jest żonaty i ma dwójkę dzieci - syna i córkę. Lubi słuchać piosenek z młodości, m.in. Pink Floyd, U2, Depeche Mode i Kazika.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uclw0
d3uclw0
d3uclw0