WP

Cezary Kosiński - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Popularność zawdzięcza roli doktora Jacka Mejera w serialu „Na dobre i na złe”.

Cezary Kosiński urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Bielsku Podlaskim. W młodości marzył o zostaniu architektem. Młodość spędził w Brańsku, gdzie mieszkał wraz z rodzicami i uczęszczał do szkoły. Już w szkole podstawowej czynnie brał udział w konkursach recytatorskich. Uczęszczał do liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. W tym czasie sam uczył się grać na gitarze.

W 1996 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, na wydziale aktorstwo.Rok później Grzegorz Jarzyna obsadził go w roli Sidneya Price'a w spektaklu „Bzik tropikalny” (Teatr Rozmaitości w Warszawie).

Kosiński grał także w innych przedstawieniach tego reżysera, m.in. Albina w „Magnetyzmie serca” wg Aleksandra Fredry. Do ważniejszych wcieleń teatralnych Kosińskiego należy tytułowa rola w „Księciu Myszkinie” inspirowanym „Idiotą” Fiodora Dostojewskiego.

Wystąpił w ponad 40 filmach i serialach. Do ważniejszych ról filmowych w dorobku Kosińskiego należy ta z „Długu” Krzysztofa Krauzego. Zagrał w paru pełnometrażowych filmach takich jak "Pieniądze to nie wszystko", "Fuks", "Pan Tadeusz". Szerszą popularność zawdzięcza roli doktora Jacka Mejera w serialu „Na dobre i na złe”. W 2007 roku prowadził w TVP 2 wspólnie z Pawłem Burczykiem teleturniej „Wielki Poker”.

WP

Cezary Kosiński jest żonaty i ma dwójkę dzieci - syna i córkę. Lubi słuchać piosenek z młodości, m.in. Pink Floyd, U2, Depeche Mode i Kazika.

Data urodzenia

08.04.1973

Miejsce urodzenia

Bielsk Podlaski

Filmografia

To my (prokurator)

Dług (1999)

Wałęsa. Człowiek z nadziei (Majchrzak)

Pół serio

Pierwszy milion (Pająk)

Pieniądze to nie wszystko

Pianista (Lednicki)

Ciało (Cezar)

Nigdy w życiu! (Krzysztof)

Facet (nie)potrzebny od zaraz

Obywatel (Ojciec Jana)

Pogromczynie mitów (informator)

Pierwszy milion (serial) (Pająk)

Bogowie

Wielkie rzeczy: Sieć (Cezary Skowronek)

Gabriel (Kogut)

Jak się pozbyć cellulitu? (Jerzy/Jerry)

Zero

Wino truskawkowe (Edek)

Testosteron (Janis)

Licencja na wychowanie (Paweł Leszczyński)

Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz (Marian)

Ratatuj (Linguini)

Na dobre i na złe

WP
WP
WP