Trwa ładowanie...
d1k6l2p

Channing Tatum

Najnowsze informacje
4.8
(680 głosów)
Oceń:
d1k6l2p

Amerykański model i utalentowany młody aktor, który przebojem wdarł się do panteonu gwiazd. Grał w filmach takich jak Trener (2005) oraz Ona to on (2006), Step Up: Taniec zmysłów (2006), czy Wciąż ją kocham (2010).

Channing Matthew Tatum urodził się 26 kwietnia 1980 roku w Cullman w amerykańskim stanie Alabama. Jego matka to Kay Tatum, a ojciec to Glenn Tatum. Channing był najstarszy spośród ośmiorga rodzeństwa; ma francuskich, irlandzkich oraz indiańskich przodków. Kiedy miał 6 lat, jego rodzina przeprowadziła się do stanu Missisipi. Aktor każdego lata odwiedza Alabamę, gdzie wciąż mieszka jego matka. W szkole Tatum trenował futbol, piłkę nożną oraz baseball. W 9 klasie wyjechał do szkoły wojskowej, gdzie grał w drużynie futbolowej.

Na początku swojej kariery Channing zajął się modelingiem. Wystąpił jako tancerz w teledysku Ricky'ego Martina „She Bangs”. Następnie podpisał umowę z agencją modeli w Miami i pojawił się w magazynie „Vogue”. Jego fotografie były opublikowane na stronach Citizen K. oraz Contents, jak również w kampanii Abercrombie and Fitch, Nautica, American Eagle Outfitters i Emporio Armani. Przyszły aktor wystąpił także w kilku reklamach telewizyjnych American Eagle Outfitters, Pepsi oraz Mountain Dew. W październiku 2001 roku magazyn „Tear sweet” umieścił go na liście "50 najpiękniejszych twarzy".

Profesjonalnym aktorstwem zajął się w 2004 roku, występując gościnnie w jednym z odcinków „Kryminalnych zagadek Miami”. Zadebiutował w filmie w 2005 roku jako Jason Lyle w „Coach Carter”, w którym zagrał koszykarza. W 2005 roku dostał małą rolę w „Wojnie światów”. Wówczas postanowił zrobić przerwę w modelingu, chciał skoncentrować się na rozwijaniu kariery aktorskiej.

Prawdziwy przełom w karierze Tatuma nastąpił wraz z występem w "Step up: Taniec zmysłów" (2006), będącym współczesnym następcą "Dirty Dancing". W 2006 roku zagrał obiekt westchnień postaci granej przez Amandę Bynes w filmie „Ona to on”. W 2009 roku zagrał w filmie „G.I. Joe: Czas Kobry” w roli Duke’a Hausera. Za tę rolę otrzymał nagrodę Teen Choice. W tym samym roku zagrał Seana MacArthura w obrazie „Fighting”. W 2010 roku zagrał w dramacie „Wciąż ją kocham” w roli Johna Tyrce.

Żoną Tatuma jest aktorka i tancerka Jenna Dewan. Para poznała się na planie filmowym „Step Up: Taniec zmysłów”. W lipcu 2009 roku pobrali się w Malibu. Tatum jest otwartym biseksualistą, do czego przyznał się podczas wywiadu dla stacji telewizyjnej „E!”. W roku 2007 w rankingu magazynu „People” został uznany "najprzystojniejszym mężczyzną świata".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k6l2p
d1k6l2p
d1k6l2p