Trwa ładowanie...
d4mysec

Charlie O'Connell

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Filmografia:
d4mysec

Amerykański aktor. Kojarzony głównie z rolą Colina Mallory’ego z serialu telewizyjnego „Sliders: Piąty wymiar”.

Charles ‘Charlie’ O'Connell urodził się 21 kwietnia 1975 roku w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Przyszedł na świat jako syn Lindy i Michaela O'Connellów. Jego dziadek Charles S. Witkowski był wpływowym politykiem. Charlie posiada korzenie irlandzko-polskie. Wychowywał się na Manhattanie wraz ze swoim starszym o dwa lata bratem, Jerry’m, także aktorem.

Studiował w The Stratsburg Institute i ukończył New York University's School of Drama. Studiował też w Atlantic Theater.

W 1995 roku wystąpił gościnnie w pierwszej serii „Sliders”. Zagrał w dwóch odcinkach. Następnie w czwartym sezonie dołączył do głównej obsady jako Colin Mallory, brat Quinna, grany przez Jerry’ego O’Connella. W piątym sezonie „Sliders” obaj bracia zrezygnowali z gry w serialu. W 2001 roku w czwartym odcinku serialu „Jordan” (Crossing Jordan) zagrał gościnnie Cala Hoya.

Charlie O'Connell ma na swoim koncie nieliczne role filmowe. Zagrał m.in. w filmie „Stary, gdzie moja bryka?” z roku 2000 w roli Tommy’ego. W tym samym roku zagrał Michaela DeVane’a w filmie „Pojedynek na czarną magię” (The Magicians).

Między marcem a majem 2005 roku uczestniczył w siódmej edycji głośnego w Stanach Zjednoczonych reality show pt. „Kawaler do wzięcia”. W programie udział bierze tytułowy kawaler i 25 dziewczyn, walczących o względy głównego bohatera programu. Wybranką Charlie’go była Sarah Brice, z którą aktor związał się na stałe. Para zerwała ze sobą w 2007 roku, by rok później znów się zejść. Następnie ogłosili, że zamierzają się pobrać. Jednak ostatecznie w kwietniu 2010 roku rozstali się.

Charlie uprawiał floret i szermierkę, gdy uczęszczał do nowojorskiego uniwersytetu.* W 1996 roku uczestniczył w rywalizacji w mistrzostwach NCAA. Przez dwa lata był kapitanem nowojorskiej drużyny szermierzy.*

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mysec
d4mysec
d4mysec