Trwa ładowanie...
d2hvtx3

Cole Sprouse

Najnowsze informacje
4.8
(204 głosy)
Oceń:
d2hvtx3
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Gage Skidmore

Cole Sprouse to amerykański aktor, który karierę rozpoczął w duecie z bratem bliźniakiem Dylanem Sprousem. Swoje sztandarowe role bracia zagrali w serialach "Nie ma to jak hotel" oraz "Nie ma to jak statek".

Cole Sprouse – krótka biografia

Cole Sprouse urodził się w 1992 roku 15 minut po swoim bracie bliźniaku Dylanie. Cole otrzymał imię po piosenkarzu jazzowym, który zdobył popularność jako Nat King Cole. Rodzeństwo Spouse'ów przyszło na świat we włoskim Arezzo, gdzie ich rodzice tymczasowo nauczali w szkole językowej. Po czterech miesiącach rodzina wróciła do Long Beach w Kalifornii.

Cole Sprouse – kariera

W początkowej fazie kariery filmowej Cole Sprouse występował w reklamach, serialach telewizyjnych oraz filmach wspólnie z bratem. Niektóre role dzielił z Dylanem – bliźniacy grali tę samą postać w sitcomie "Grace w opałach" (1993–1998), komedii "Super tata" (1999) czy filmie "Mistrz kamuflażu" (2002). Pierwsza rola Cole'a Sprouse'a, w której wystąpił samodzielnie, to postać syna Rossa w "Przyjaciołach".

Cole Sprouse i Dylan Sprouse zdobyli popularność dzięki emitowanemu na Disney Channel serialowi "Nie ma to jak hotel" i jego spin-offowi "Nie ma to jak statek". Zagrali tam główne role bliźniaków – Zacka i Cody'ego. Występowali tam u boku takich aktorów jak Brenda Song, Ashley Tisdale, Phill Lewis i Kim Rhodes.

Epizodyczne role Cole'a Sprouse'a obejmują występy w serialach "Różowe lata siedemdziesiąte", "Świat Raven", "Czarodzieje z Waverly Place", "Hannah Montana" czy "Ja w kapeli". Znaczącą rolą serialową młodego aktora okazała się postać Jugheada Jonesa w serialu "Riverdale". Produkcja emitowana jest przez amerykańską stację The CW, została też udostępniona na platformie Netflix.

Cole Sprouse zagrał też jedną z głównych ról w dramacie "Five Feet Apart " (2019).

Cole Sprouse – nagrody

Za rolę Jugheada Jonesa w serialu Riverdale Cole Sprouse otrzymał kilka nagród Teen Choice (dwie w 2017 roku, trzy w 2018 roku), był też nominowane w Saturnach 2017.

Cole Sprouse – życie prywatne

Cole Sprouse interesuje się fotografią, w 2017 roku założył własną witrynę poświęconą temu hobby. Jego zdjęcia trafiły dotychczas do takich magazynów jak "Teen Vogue", "The Sunday Times Style" czy "W Magazine".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvtx3
d2hvtx3
d2hvtx3