Trwa ładowanie...
20-02-2007 10:34

'Czas gwiazd' bez Moniki Luft

'Czas gwiazd' bez Moniki LuftŹródło: fot. Piotr Bujnowicz
d39978b
d39978b

Monika Luft zrezygnowała z prowadzenia porannego cyklu 'Czas gwiazd' emitowanego w piątkowej 'Kawie czy herbacie?' w TVP1.

- Lubię jasne sytuacje. A tu człowiek nigdy nie może być pewny, co też wydarzy się następnego dnia – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Monika Luft o pracy w Telewizji Polskiej.

Pierwsze wydanie programu „Czas gwiazd” będącego połączeniem reportażu i wywiadu ze znaną osobowością zostało nadane 29 grudnia 2006 roku. Kolejny odcinek miał się pojawić na antenie 5 stycznia br., ale po kolaudacji z nieznanych powodów zdecydowano, że audycja jednak nie zostanie wyemitowana. - Poprosiłam (w piśmie skierowanym do szefowej publicystyki i p.o. dyrektora Jedynki Macieja Wojciechowskiego) o wyjaśnienia, ale się ich nie doczekałam. Podobno nie spodobała się bohaterka programu, Magda Gessler, ale nie wiem dlaczego. Komentowano, że ze względu na swoje koligacje rodzinne – tłumaczy nam Luft.

Następne wydanie „Czasu gwiazd” nadane zostało 12 stycznia i po nim Monika Luft zdecydowała się zakończyć współpracę z Telewizją Polską. - Wszystkie osoby, które zaprosiły mnie do współpracy i z którymi ustalałam jej reguły, nagle znikały, niczym w „Dziesięciu Murzynkach” Agaty Christie. Odchodziły na zwolnienie lekarskie albo do innych, bliżej mi nieznanych zadań: od dyrektor Programu I Małgorzaty Raczyńskiej, poprzez szefową publicystyki Agatę Ławniczak, aż do odpowiedzialnego początkowo za ten projekt Mirosława Żuławnika – mówi Monika Luft - Ponieważ mam inne plany, nie chcę tracić energii na walkę ze starymi (nowymi?) układami w telewizji – dodaje.

d39978b

Dziennikarka ma już kolejne plany zawodowe. - Bardzo intensywnie zajęłam się pracą nad trzecią książką i na tym zamierzam się skupić w najbliższych miesiącach. Będę wspierała także jedną z produkcji filmowych – mówi nam Luft.

Monika Luft swoją karierę rozpoczęła w hiszpańskiej telewizji TVE. Potem, przez osiem lat pracowała w Telewizji Polskiej, gdzie była prezenterką oprawy oraz prowadziła m.in. „Kawę czy herbatę?”. W 2002 roku dziennikarka rozstała się z TVP, ale nie pożegnała się z telewizją. Przez osiem miesięcy pracowała w prywatnej stacji Tele5, a w 2005 roku była rzecznikiem i prowadzącą festiwal TOPtrendy w Polsacie. Od maja do sierpnia 2006 roku Luft pełniła funkcję redaktor naczelnej miesięcznika „Sukces”. Monika Luft jest autorką dwóch książek - "Śmiechu iguany", wydanego w 2004 roku i "Systemu argentyńskiego", który ukazał się w zeszłym roku.Do czasu publikacji tego artykułu nie udało nam się zdobyć stanowiska Telewizji Polskiej dotyczącego całej sprawy.

d39978b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39978b