Trwa ładowanie...
d3nau5j

Dakota Johnson

Najnowsze informacje
4.7
(3 głosy)
Oceń:
d3nau5j

Dakota Johnson to amerykańska modelka i aktorka, która przyszła na świat 4 października 1989 roku. Jej rodzicami są także znani z ekranu Don Johnson i Melanie Griffith. Jej dziadkiem jest natomiast Antonio Banderas. W 1999 roku debiutowała w produkcji "Crazy In Alabama", w której towarzyszyła jej przyrodnia siostra - Stella Banderas. W 2006 roku otrzymała tytuł Miss Golden Globe.

Po ukończeniu szkoły średniej Dakota podpisała kontrakt z agencją William Morris i rozpoczęła profesjonalną karierę aktorską. W 2010 roku wystąpiła w hicie "The Social Network" w reżyserii Davida Finchera. Później pojawiły się rolę w filmach "Beastly" Daniela Barnza, "Theo" Ezna Sandsa czy "Savage Innocent" Larry'ego Clarka.

W 2012 roku Dakota pojawiła się m.in. u boku Davida Duchovnego w produkcji "Goats", a także wystąpiła w komedii "21 Jump Street"

We wrześniu 2013 roku do publicznej wiadomości została podana informacja, że Dakota Johnson wcieli się w rolę Anastasii Steele w ekranizacji bestsellerowej powieści "50 twarzy Greya".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nau5j
d3nau5j
d3nau5j