Trwa ładowanie...
d2n10re

Dane Cook

Najnowsze informacje
4.6
(21 głosów)
Oceń:
d2n10re

Jest jednym z niewielu komików zaproszonych do udziału w „Saturday Night Live”. Jego skecze i monologi, wydane na CD i DVD sprzedały się w USA w olbrzymim nakładzie i osiągnęły status platynowej płyty. Zadebiutowały na miejscu czwartym notowania „Billboard 200” - tym samym Cook stał się jednym z najwyżej notowanych amerykańskich wykonawców komediowych w ostatnim 25-leciu.

Na dużym ekranie można go było zobaczyć m.in. w filmach z 1997 roku „Lep na muchy” i „Kumpel” oraz późniejszych: „Simon wkracza do akcji”, „Skazani na siebie”, „Torque - jazda na krawędzi”, „Waiting”, „Good Luck Chuck” (obok Jessiki Alby).

W 2005 roku na ekrany wszedł film „Cooked”, do którego napisał scenariusz.

Był także scenarzystą, reżyserem i producentem krótkometrażowej komedii „8 Guys” a także dramatu „Spiral”, który został nagrodzony Pixie Award dla Najlepszego Aktora.

Pracował nad utrzymanym w stylistyce dokumentu filmem „Farsa pingwinów”, będącym parodią głośnego dokumentu „Marsz pingwinów”.

Najczęściej jednak Cook występuje na żywo przed publicznością. Zapełnił m.in. widownię Carnegie Hall, Teatr przy Madison Square Garden a także wystąpił przed 50-tysięczną widownią na stadionie piłkarskim Uniwersytetu na Florydzie.

Wielokrotnie wybierany na „Komika Roku”.

Do budowania popularności Cook wykorzystuje również swoją stronę internetową, która co miesiąc notuje ponad 500 tysięcy odsłon.

Poprzez stronę sprzedaje także bilety na swoje występy. W zeszłym roku bilety na występ 16 kwietnia w Bostonie (35 tysięcy miejsc) rozeszły się w 6 dni bijąc rekord internetowej sprzedaży.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n10re
d2n10re
d2n10re