Trwa ładowanie...
d17c1wb

Daniel Zawadzki

Najnowsze informacje
2.8
(58 głosów)
Oceń:
d17c1wb

Znany głównie z małego ekranu aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, przez szeroką publiczność utożsamiany przede wszystkim z rolą Michała Chojnickiego z „Klanu”, którą kreuje począwszy od 2004 roku.

Jest dyplomowanym aktorem, rocznik 1974. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 1999 roku (dyplom 2000). Jeszcze jako student zadebiutował na scenie wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego, grając chłopaka w „Trzech wysokich kobietach” Edwarda Albee w reżyserii Marjorie Hayes (1998).

Tuż po studiach, w 1999 roku wyjechał do Warszawy, gdzie związał się z tamtejszym Teatrem Rampa na Targówku, jeszcze w tym samym roku debiutując na jego deskach, dzięki roli Yvana w komedii „Art” Yasminy Rezy w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego. Później wystąpił w kilkunastu innych rolach scenicznych m.in. w jako Syn w „Życiu na poczekaniu” wg Wisławy Szymborskiej, w reżyserii Jarosława Witaszczyka oraz „Czarny” w „Clownach” w reżyserii Piotra Furmana.

* Jego debiutem filmowym była rola szeregowego w głośnym filmie Mariusza Trelińskiego „Egoiści” z Magdaleną Cielecką, Olafem Lubaszenką i Janem Fryczem (2000). W tym samym roku dołączył do obsady znanego serialu dla młodzieży „Klasa na obcasach” w reżyserii Małgorzaty Potockiej, gdzie wcielił się w postać Eustachego.*

Po kilku latach przerwy zagrał jeszcze epizod w telenoweli „M jak miłość” (2003), by rok później zastąpić Jana Wieczorkowskiego na planie telenoweli „Klan” i wcielić się w postać Michała Chojnickiego, syna Elżbiety i Jerzego, którą kreuje do dziś.

* Rola w tym popularnym serialu, siłą rzeczy przyniosła mu rozpoznawalność i popularność w całym kraju.*

W 2005 roku zagrał w nowelce filmowej „Tablice” Jerzego Domaradzkiego, powstałej w ramach jubileuszowego projektu „Solidarność, Solidarność...”, a w 2008 roku pojawił się w niewielkiej roli lekarza w filmie dla dzieci „Karolcia” w reżyserii Jowity Gondek, będącym ekranizacją znanej powieści Mari Krüger oraz wziął udział w niskobudżetowej adaptacji powieści Ewy Nowackiej „Małgosia kontra Małgosia” w reżyserii Patrycji Hurlak, z Edytą Herbuś w roli głównej.

W latach 2000-2002, Daniel Zawadzki był prezenterem popularnego programu dla młodzieży „Rower Błażeja”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17c1wb
d17c1wb
d17c1wb