Trwa ładowanie...
d6gfjq5

Darkness, the

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"The Darkness" to amerykański horror w reżyserii Grega McLeana. Produkcja opowiada o rodzinie, które powraca do domu po wizycie w Wielkim Kanionie w Kolorado. Wkrótce dowiadują się, że wraz z nimi wróciła nadnaturalna siła, która żywi się ich strachem i stopniowo przejmuje kontrolę nad ich życiem. Główne role zagrali w niej między innymi Kevin Bacon, Radha Mitchell, David Mazouz i Lucy Fry.
d6gfjq5
2

The Darkness - opis fabuły

Fabuła filmu "The Darkness" opowiada historię rodziny Taylorów, których widzowie poznają podczas wakacyjnej wycieczki w Wielkim Kanionie w stanie Kolorado. Peter i Bronny wyjechali na odpoczynek wraz ze Stephanie, ich nastoletnią córką, oraz Michaelem, autystycznym synem. Mikey odkrywa szczelinę, w której znajduje czarne kamienie z nieznanymi symbolami. Nie udaje im się rozwikłać ich zagadki, jednak decydują się zabrać je ze sobą jako pamiątkę. Po powrocie do rodzinnego domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które stale się nasilają.

Po tym, jak rodzice nakrywają Stephanie na wymiotowaniu do pojemników i chowania ich pod łóżkiem, a Michaela na próbie zabicia ich kota, Bronny postanawia poszukać w sieci odpowiedzi na dziwne zachowanie jej dzieci. Okazuje się, że kamienie powiązane są z Indianami Anasazi, którzy wierzyli, że ich zagadka powiązana jest z demonicznymi siłami. Demony wciągają dzieci do swojego świata i tym samym zaczyna się "The Darkness", czyli ciąg trudnych do wyjaśnienia i makabrycznych zdarzeń. Jedynym sposobem, aby pozbyć się problemu jest zwrócenie kamieni tam, skąd je pozyskano. Czy Taylorom się to uda?

The Darkness - bohaterowie, obsada

Głównymi bohaterami filmu "The Darkness" jest rodzina Taylorów: rodzice Peter i Bronny, oraz dzieci Michael, nazywany też Mikey, oraz Stephanie. W ich postacie w produkcji wcielili się odpowiednio Kevin Bacon, Radha Mitchell, David Mazouz oraz Lucy Fry. W filmie pojawiają się też Carterowie, których odegrali Matt Walsh, Jennifer Morrison i Parker Mack. Oprócz tego w filmie pojawia się wiele postaci drugo- i trzecioplanowych, w które wcielili się między innymi Ming-Na Wen, Paul Reiser, Tara Lynne Barr, Judith McConnell, Krista Marie Yu czy Alma Martinez.

The Darkness - scenariusz, reżyseria

Za scenariusz filmu "The Darkness" odpowiadają Shayne Armstrong, S.P. Krause oraz Greg McLean, natomiast jego reżyserią zajmował się ostatni z wymienionych. Jednocześnie produkcja również spoczywała w jego rękach, a dodatkowo pomagali mu Jason Blum, Matthew Kaplan oraz Bianca Martino. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku w Los Angeles i zostały zakończone miesiąc później. W czerwcu 2014 roku Johnny Klimek został zaangażowany w celu stworzenia muzyki do filmu. Producentem obrazu zostało studio Blumhouse Productions, a dystrybucją zajmowało się Universal Pictures.

The Darkness - premiera

Premiera filmu "The Darkness" miała miejsce 13 maja 2016 roku. W Polsce produkcja ukazała się tego samego dnia i była wyświetlana w kinach pod tytułem "Duchy kanionu".

The Darkness - oceny, recenzje

Film "The Darkness" trafił na duże ekrany 13 maja 2016 roku. Produkcja zarobiła 4,9 miliona dolarów w ciągu pierwszego weekendu po premierze, zajmując 4. miejsce pod względem zysków w danym tygodniu. Produkcja otrzymała negatywne recenzje od krytyków, co odbiło się na dalszych zyskach z kolejnych seansów. W serwisie Rotten Tomatoes oceny "The Darkness" zostały uśrednione do jedynie 3 proc., natomiast w konkurencyjnym Metacriticu ocena wynosiła 27/100. Skrytykowano nie tylko grę aktorską oraz scenariusz, lecz także efekty specjalne i efekt końcowy. "The Darkness" stało się tym samym najgorzej ocenianym filmem studia Blumhouse Productions w tym okresie.

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6gfjq5
d6gfjq5
d6gfjq5