Trwa ładowanie...
d2jw3hk
Aktualności

David James Elliot będzie Johnem Wayne'em

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David James Elliot będzie Johnem Wayne'em
d2jw3hk

David James Elliot, gwiazdor serialu "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", zagra u boku Bryana Cranstona, Helen Mirren i Johna Goodmana w filmie "Trumbo".

Bohaterem obrazu będzie Dalton Trumbo, hollywoodzki scenarzysta i pisarz. W 1947 artysta odmówił odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był członkiem partii komunistycznej, wskutek czego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość angażu w produkcjach amerykańskiej kinematografii. W 1950 został skazany na 11 miesięcy więzienia. Po odsiadce Trumbo wyjechał do Meksyku i zaczął pisać pod pseudonimem. Swoim scenariuszom zawdzięcza powszechne uznanie i liczne wyróżnienia, w tym m.in. dwie statuetki Oscara za "The Brave One" i "Rzymskie wakacje".

W filmie w roli głównej wystąpi Bryan Cranston. W obsadzie są też: Helen Mirren, która wcieli się we wspierającą pisarza dziennikarkę Heddę Hopper, John Goodman, czyli producent Frank King, który zatrudnił Trumbo pomimo zakazu, Michael Stuhlbarg, który sportretuje słynnego aktora Edwarda G. Robinsona, Diane Lane, która zagra żonę pisarza oraz Elle Fanning, która wcieli się w ich córkę. Teraz obsadę zasilili David James Elliott, Peter Mackenzie i Roger Bart. David James Elliott wcieli się w legendarnego aktora Johna Wayne'a, Peter Mackenzie zagra adwokata Trumbo, a Roger Bart producenta, z którym pisarz współpracował.

d2jw3hk

Za kamerą staje Jay Roach ("Zmiana w grze", "Wyborcze jaja", "Decydujący głos"). John McNamara napisał scenariusz w oparciu o książkową biografię autorstwa Bruce'a Cooka. Zdjęcia ruszają 15 września.

David James Elliot zasłynął rolą w serialu "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", gdzie grał komandora Harmona Rabba. W ubiegłym roku wystąpił w filmie telewizyjnym "Eksplozja słońca", a w listopadzie widzowie za oceanem będą mogli podziwiać go w obrazie "Stranded".

d2jw3hk

Podziel się opinią

Share

d2jw3hk

d2jw3hk