Trwa ładowanie...
d19w168

David Shore

Najnowsze informacje
5.0
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

London, Kanada

Reżyser:
Scenarzysta:
Filmografia:
d19w168

David Shore urodził się w w żydowskiej rodzinie. Jest jedyną osobą w rodzinie, która pracuje w telewizji, a jego dwaj młodsi bracia są rabinami. Uczęszczał do University of Toronto i pracował jako prawnik, potem jednak przeniósł się do Los Angeles, by rozpocząć pracę w telewizji.

Wiedział, że to może nie być odpowiednie zajęcie dla prawnika i osoby, która nie miała doświadczenia w pracy kreatywnej, jednak zaryzykował. Napisał dla telewizji serial Due South. Zanim stał się producentem Nowojorskich gliniarzy (NYPD Blue), był nominowany do nagrody nagrody Emmy.

Rozpoczął pracę nad Family Law, Hack i Century City, jednak nie były one takim sukcesem jak jego poprzednie produkcje. W 2003 roku producent Paul Attanasio, który wcześniej współpracował z NBC przy takich serialach jak Homicide: Life on the street, zaproponował Shore'owi wspólne utworzenie serialu o policjantach i lekarzach.

Oboje mieli jednak różne pomysły, więc Shore postanowił sam stworzyć swój serial. Chciał wymyślić postać podobną do Sherlocka Holmesa. Bohaterem Shore'a była postać Gregory'ego House'a, głównego bohatera serialu Dr House.

Serial ukazał się na stacji telewizyjnej FOX i pod koniec pierwszego sezonu w 2004 roku był wielkim hitem. Shore napisał 5 odcinków pierwszego sezonu, rozpoczynając od pilota, a kończąc na jednym z ostatnich odcinków pierwszej serii Three Stories. Shore za Doktora House'a otrzymał nagrodę Emmy. Podpisał ze stacją FOX kontrakt na 4 serię Doktora House'a.

Żyje w Encino Hills w Kalifornii wraz z żoną Judy i trójką dzieci.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19w168
d19w168
d19w168